Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Corgoň liga - 17. kolo: Matador Púchov - ZTS Dubnica 3:1 (2:0)

Góly: 8. Čvirik, 15. Beljančin, 90. Breška - 85. A. Nemec. ŽK: 22. P. Straka, 33. Pleva (obaja Dubnica), rozhodovali: Olšiak - Šramka, Pastorek, 2768 divákov

Púchov: Bernady - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Holčík - Beljančin (76. Bakoš), Belák, Peter Vavrík, Čvirik (71. Jambor) - Mir. Nemec (75. Mužlay), Breška

Dubnica: P. Kováč - Pleva, Doležaj, Švestka, B. Mráz - A. Šupka (46. Švikruha), Dovičovič, Držík, Kiška - M. Filo ml. (46. Sokol), P. Straka (81. A. Nemec)

To najpodstatnejšie pre vývoj zápasu sa odohralo v prvej štvrťhodine. Domáci mali skvelý štart do zápasu a dvoma gólmi donútili Dubnicu redukovať svoje predzápasové ambície. Už v 3. min musel zasahovať Kováč po Čvirikovom priamom kope, na hlavičku toho istého hráča o 5 min neskôr už nedosiahol. V 15. min Púchovčania ukážkovo roztiahli dubnickú obranu a Beljančin sa tešil z premiérového zásahu v I. lige. Hra Matadoru mala aj naďalej dobrú úroveň, naopak hostia sa v prvom polčase dostali na dostrel Bernadyho iba raz. Filova strela mala ale skôr propagačný charakter. V druhom polčase sa hra predsa len vyrovnala, ale gólové šance mali spočiatku len Púchovčania. O dobytie Kováčovej bránky sa najviac snažil Breška. V 59. min pri samostatnom nájazde loboval tesne vedľa pravej žrde a v zápätí po Čvirikovej prihrávke mieril nad bránku. V 85. min sa podarilo zápas zdramatizovať striedajúcemu A. Nemcovi. Posledná minúta priniesla rozuzlenie - rozhodca Olšiak najprv neodpískal pokutový kop po zákroku na Dovičoviča a potom rozhorčení Dubničania nestihli ubrániť unikajúceho Brešku, ktorý definitívne rozhodol.

HLASY TRÉNEROV:

Štefan Zaťko (tréner Púchova): „Mali sme výborný vstup do zápasu. Na také rýchle dvojgólové vedenie veru nie sme zvyknutí. Aj neskôr sme divákom ponúkali vynikajúce futbalové akcie, ktoré však góly nepriniesli. Z našej strany potom prišiel tradičný strach o výsledok a súper sa vrátil do zápasu. Rozhodnúť sme mohli skôr, podarilo sa to však až v poslednej minúte.“

Jozef Jankech (tréner Dubnice): „Videli sme len priemerný ligový zápas, pomerne vyrovnanej úrovne. Nezachytili sme začiatok a ak sa mám priznať, obával som sa, že inkasujeme aj viac gólov. Nemcov presný zásah stretnutie zdramatizoval a ak by sme nezostali stáť po neodpískanom pokutovom kope mohli sme prehrať tesnejším výsledkom.“(sita)

TABUĽKA:

1. Ružomberok 17 8 4 5 30:27 28 2. B. Bystrica 16 7 5 4 21:18 26 3. Trnava 17 7 4 6 25:22 25 4. Žilina 16 6 6 4 24:20 24 5. Trenčín 15 7 1 7 20:20 22 6. Petržalka 16 5 6 5 22:21 21 7. Inter 17 5 6 6 18:18 21 8. Púchov 17 6 3 8 22:24 21 9. Dubnica 17 5 4 7 17:23 20 10. Slovan 16 3 6 7 13:21 15

PROGRAM 18. KOLA:

Sobota 29. november: Dubnica - Žilina, B. Bystrica - Púchov, Slovan - Inter, Petržalka - Ružomberok, (nedeľa 30. 11.), Trnava - Trenčín (preložené na neskoršítermín)

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?