Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Podpísala sa na nepresvedčivom výkone domácich dlhá nezáživná prestávka?

I. liga v hádzanej žien - 13. kolo: ŠTART TRENČÍN

- HK NITRA 29:28 (16:12)

Po vyše dvojmesačnej prestávke sa opäť naplno rozbehli majstrovské zápolenia žien v I. hádzanárskej lige, kde na čele tabuľky s patričným bodovým náskokom zimujú hráčky Štartu Trenčín. Tie sa v prvom tohtoročnom stretnutí predstavili na domácej palubovke v súboji s Nitrou, ktorá ešte v minulom ročníku hrala v medzinárodnej súťaži (WHIL). V súčasnosti sú reprezentantky spod Zobora v strede ligovej tabuľky, ale pre domáce hráčky boli až pomerne ťažko straviteľným sústom.

Vzájomný duel začali oba kolektívy v rezkom tempe a postupne sa strelecký začali presadzovať o čosi agilnejšie Trenčianky. Aj keď po hernej stránke sa dosť trápili, predsa len v 9. min bol stav 5:3 a tréner V. Lančarič siahol po prvom oddychovom čase. Rozhodne mal svojim hráčkam čo povedať, lebo súhra, presnosť prihrávok a iné herné činnosti evidentne viazli.

Nitrianky, vidiac viaceré nedostatky a technické chyby u svojho súpera začali byť čoraz odvážnejšie, aktívnejšie a častejšie vystrkovali svoje útočné tykadla a ohrozovali brankárku Grandtnerovú. Nepríjemné hrýzli, snažili sa chytiť druhý dych a predovšetkým vyrovnať skóre. To sa im v prvej časti však nepodarilo, lebo vždy iba doťahovali dvoj-trojgólový náskok Štartu. V kádri Trenčaniek mali svojú premiéru aj dve nové tváre z vlastnej dorasteneckej liahne - Zuzana Surovčíková, ktorá si zaknihovala aj svoj premiérový gól v ženskej lige a Andrea Bočíková.

Po zmene strán sa hostky zamerali predovšetkým na rýchle brejkové protiútoky, ktoré väčšinou zakončili gólmi. V 48. min bol stav 24:22 a o tri minúty neskoršie už bolo po prvýkrát v zápase vyrovnané na - 24:24! To bol dôvod pre druhý oddychový čas domáceho trénera...

Trenčianky vzápätí opäť získali dvojgólové vedenie a tesne pred záverečným hvizdom, v infarktovom závere bol stav 28:27! V poslednej minúte, keď sa lámal chlieb - dali oba kolektívy ešte po jednom góle a Trenčiankam sa podarilo ustrážiť a ubrániť najtesnejšie jednogólové víťazstvo!

Bol to nervydrásajúci duel, v ktorom sa ukázalo, že domácim dlhá ligová prestávka určite neprospela.

Zostava a góly ŠTARTU: Grandtnerová, Ševčíková - Tvrdoňová, Uhliarová 5/2, Holá 2, Bednárová, Rajnohová 7, Nodická 5, Ferančíková, Gagová 2, Dúcka 7, Matejíková, Z. Surovčíková 1, A. Bočíková.

Sedmičky 3/2:6/1. Vylúčené: Uhliarová 3x ČK, Holá, Nosická.

Pred 100 divákmi rozhodovali Nemček a Nagy.

V nasledujúcom 14. kole - v sobotu 7. 2. - sa hráčky Štartu Trenčín predstavia na palubovke súpera v Topoľčanoch.