Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Hádzanárky Štartu Trenčín sa z lídrovskej priečky môžu hotovať na play-off

1. liga v hádzanej žien - 15. kolo (sobota 14. 2.)

: Štart Trenčín- ŠKP Štart Bratislava 24:15 (9:7)

Vzájomný duel začal obojstranne v rezkom tempe a presnejšiu streleckú mušku mali hostky, ktoré si spočiatku udržiavali jedno až dvojgólové vedenie. Trenčianky však postupne zvyšovali tempo a po hojdačkovom úvode prevzali taktovku hry pevne do svojich rúk. Nepriaznivý stav otočili vo svoj prospech v 14. min - gólom Holej na 5:4, ale vzápätí bolo zasa 5:6. K definitívnemu zlomu prišlo tesne pred prestávkou - v 25. min keď Dúcka zvýšila na 8:7 a od tohto momentu sa už domáce hráčky pevne posadili na sedlo koňa a zdatnému súperovi už nedovolili ani raz otočiť výsledok vo svoj prospech. Reprezentantky Štartu mali fascinujúci nástup do druhej časti stretnutia, v ktorej predčili svojho súpera po viacerých stránkach. Nestáva sa totižto často, aby súper za sedemnásť minút hry nedal ani jeden gól a Trenčianky ich dali presne desať! V 53. min bol na ukazovateli stav 19:8 a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Domáci tréner V. Lančarič dal postupne príležitosť aj talentovaným dorastenkám - Zuzane Surovčíkovej, ktorá opäť vsietila jeden gól a Adriane Bočikovej, ktorá však vyšla gólovo naprázdno. V posledných minútach to bol viacmenej strelecký festival domácich žien, ktorému sa ich súper neraz iba prizeral. Hráčky z Bratislavy výkonom príliš neoslnili a vzhľadom na ich lichotivé postavenie v tabuľke sa čakalo od nich podstatne viac kvality a herného nasadenia ako predviedli. Alebo že by sa už šetrili na zápasy play-off? Domáci kolektív treba pochváliť za pekné kombinačné akcie a mnohé oku lahodiace góly.

Zostava a góly ŠTARTU TRENČÍN: Grandtnerová, Švachová - Uhliarová 8/5, Holá 3, Bednárová, Rajnohová 3, Ferančíková, Gagová 3, Dúcka 6, Matejíková, Surovčíková 1, A. Bočíková. Vylúčené 3:2, Sedmičky 7/2:1/1. Pred 100 divákmi rozhodovali Hlavčo a Šiška.

Predohrávka 17. kola (nedeľa 15. 2.): Štart Trenčín - HK Prešov 25:15 (14:9).

Zostava a góly Štartu: Grandtnerová, Švachová - Uhliarová 4, Rajnohová 9, Dúcka 5, Matejíková 7, Tvrdoňová, Holá, Bednárová, Ferenčíková, Gagová, Chebeňová, Surovčíková, A. Bočiková.

V nasledujúcom 16. kole - v nedeľu 22. 2. sa hráčky trenčianskeho Štartu predstavia na palubovke súpera - HK Sonez Nové Zámky.