Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Futbal - V. liga Sever

Brezová p/B – Pov. Teplá

4:1 (2:0)

Zápas, ktorý sa hral na umelej tráve, začali domáci posilnení počas zimnej prestávky dobre a už v 12. minúte sa ujali vedenia po presnej Michalicovej strele. O päť minút na to Koníček vnikol do šestnástky, kde bol faulovaný a z jedenástky Marián Šimek upravil na 2:0. Takmer celých prvých tridsať minút sa hralo prevažne na polovičke hosťujúceho mužstva. V druhom polčase sa osmelili aj hosťujúci hráči, vytvorili si nejaké šance ale bez gólového efektu. Definitívne ich položil na kolená dvoma gólmi Klein. Teplania v závere už len skorigovali výsledok zápasu, ktorý mohli domáci vyhrať oveľa vyšším rozdielom.

Góly: Klein 2, Michalica, Šimek (11 m) - Mucha. Rozhodoval Z. Kukan, 200 divákov.

Brezová p/B: Kroupa – L. Bruško, Dobrovodský, Šido, Obuch, Šimek, Michalica, Pavlík, Sadlon, Klein, Koníček.

Dorast: Partizánske – Brezová p/B 2:2. Starší žiaci: Brezová p/B – Púchov 0:0. Mladší žiaci: Brezová p/B – Púchov 0:0.Eduard Hegeduš

Zem. Kostoľany – Kanianka

0:5 (0:1)

Značne oslabený domáci tím nastúpil proti favoritovi nebojácne a v prvom polčase hral so súperom vyrovnanú partiu. V druhom polčase však hostia ukázali domácim ako sa premieňajú gólové príležitosti a zaslúžene zvíťazili. Vzhľadom na priebeh zápasu je však výsledok pre domácich až príliš krutý.

Góly: Nemec 2, Šúšol, Líška, Barborka. Rozhodoval Hoferka, 150 divákov.

Zem.Kostoľany: Dzúrik – Zvalo, Hulényi, J.Oršula, Záhon, A. Oršula, Bajgar, Pánis, Mokoš, Rolinec, Pászto.

Juraj Záhon

Trenč. Jastrabie – Lehota p/V

3:1 (2:0)

V úvodnom zápase jarnej časti domáci v kombinovanej zostave dokázali hosťujúceho súpera poraziť dobrým výkonom do 65. minúte, do stavu 3:0. Po vystriedaní dvoch hráčov sa narušila koncepcia a domáci dohrávali zápas rozháraným a nesúrodým výkonom. Hostia sa snažili, ale skorigovať dokázali už za nepriaznivého stavu 0:3. Inak domáci si hlavne za bojovnosť a nasadenie do spomínaného času zápasu víťazstvo zaslúžili.

Góly: M. Koreň, Doktor, R. Glasa – Štefanička.

ŽK: Cintula, Kyselica – Gatial, Vida. ČK: Gatial po druhej žltej. Rozhodoval Sklenár, 250 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár – R. Glasa, Fischer, M. Glasa (Tuhý), Bročko, Cintula, Doktor (Fodrek), Pavlo, R. Koreň, M.Koreň (Kyselica), Sivák. Lehota p/V: Rybnický – Habrmann, Vida, Gatial, Gašparovič, Štefanička, Beláň, Oršula (Mendel), Krausko (Baláž), Križka.

Drahoš Koreň

Dubnica „B“/Košeca –

Malé Lednice 5:0 (3:0)

Prvý polčas sa hral väčšinou na jednu bránu, hostia si nevypracovali žiadnu vážnejšiu príležitosť na skórovanie. Domáci sa už v 10. minúte ujali vedenia zásluhou Sokola. O desať minút ten istý hráč pridal na 2:0 a do polčasu pridal Doktor tretí gól domácich. V druhom polčase tlak domácich pokračoval, pridali ďalšie dva utešené góly a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Sokol 3, Doktor, Brtáň. ŽK: Bielik (M. Lednice). Rozhodoval Petránek, 120 divákov.

Dub.“B“/Košeca: Kopčan – Országh, Decký, Mráz, Jakuš, Sokol (Fulec), Kijačik (Brtáň), Bellák, Batla, Švikruha, Doktor (Plešivčák). M. Lednice: Jasenovský – Lednický R., Vančo Ľ., Hudek, Lednický M. (Čertík), Vančo P., Bielik, Čelko J., Dudák (Galko), Vančo M. (Čelko T.), Lednický J.

Jozef Škrovánek

Podolie – Dežerice

1:1 (0:0)

V prvom polčase predvádzali mužstvá slabý futbal na oboch stranách. Pred koncom prvého polčasu nevyužili domáci päť rohových kopov, z ktorých mali niekoľko šancí na skórovanie. V druhom polčase sa Podolie predsa len ujalo vedenia, keď v 60. minúte po krásnej prihrávke Kališa dal gól P. Brezuľa. Vyrovnanie prišlo po nezhode domácej obrany, v 81. minúte zabezpečil hosťom bod Jozef Adamovič.

Góly: Brezuľa – Adamovič. Rozhodoval Bazsó, 150 divákov.

Podolie: Vajaš – R. Hrušovský, Lednický, Kališ, M. Hrušovský, Ostrenka, Červeňanský, Rehák, Brezuľa, Radošinský, Augustín. Dežerice: Urban – Fekete, Ďuriš, Valach, Miklóš, Matuška, Ľ. Adamovič, Trenčan, J. Adamovič, M. Adamovič, Jakub.Peter Srnec

Krásno – Veľké Uherce

0:1 (0:1)

Hostia prišli do Krásna neprehrať, už v prvej minúte sa mohli ujať vedenia, ale domáci odvrátili. Potom sa hra odvíjala väčšinou v strede ihriska. V 35. minúte po chybe domácej obrany sa zmocnil lopty hosťujúci útočník Kováč a nedal domácemu gólmanovi šancu. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, ale hosťujúca obrana nepovolila. Krásnu sa vytúžený gól už streliť nepodarilo.

Gól: R. Kováč. Rozhodoval Skaličan, 250 divákov.

Krásno: Bohunský – R. Žiak, Hyrošš, Adamus, Záhradný S., Blaho, Šesták, Gašparík, Školka J., Žiak J., Domček L. Juraj Gašparík

Častkovce – Horná Poruba

5:3 (3:2)

Za krásneho počasia obe mužstvá začali opatrne. Až do 25.minúty, kedy úvodný gól domácich dal Trebatický, po prihrávke kapitána Vrábla. V 28. minúte opäť za domácich skóroval Trebatický, ktorý loptu dopravil do siete hostí po prihrávke M. Madru. O minútu neskôr preloboval hosťujúceho brankára nová posila domácich Marián Ščepko. Zdalo sa, že bude rozhodnuté, ale opak bol pravdou. V 35. minúte po zaváhaní domácej obrany znížil M. Staňo ml. na 3:1. O dve minúty neskôr po nedorozumení domácej obrany s brankárom si dal vlastný gól zadák domácich Gono. Ďalšia sprcha prišla hneď v prvej minúte druhého polčasu, keď hostia vyrovnali gólom Kozíka na 3:3. V 65. minúte domáci hráč Trebatický dal tretí gól v zápase a Častkovce boli znovu na koni. Skóre zápasu uzavrel v 90.minúte Madera, ktorý potvrdil prvé jarné víťazstvo domácich.

Góly: Trebatický 3, Ščepko, Madera – M. Staňo ml., vlastný (Gono), Kozík.

ŽK: Prostinák, Krajči. Rozhodoval Lérint, 120 divákov.

Častkovce: Kováč – Vlado, Gono, Kubica, Vrábel, Gažo, Madro D., Trebatický, Madro M., Madera, Ščepko M., striedali Kuník, Burza, Blaško. H. Poruba: P. Púček – J. Stano, Živčic P., Tomík, Krajči, Martin Staňo st., Kozík, Martin Staňo ml., Prostinák, Vrábel, R. Púček, striedali Živčic M., Suchomel.

DORAST: prípravný zápas: Častkovce – Podolie 1:1. Za domácich: D. Čechvala.Ján Augustín

Prečín – Rybany 1:0 (0:0)

V Prečíne sa hral kvalitný futbal zásluhou oboch mužstiev. V druhom polčase sa prejavila väčšia túžba po víťazstve domáceho mužstva, podarilo sa im streliť gól a zaslúžene zvíťazili.

Gól: Deneš. ŽK: Beňačka, Ďuračka. Rozhodoval Královič, 100 divákov.

Prečín: Potecký – Mojžišík (Raček), Melicherík, Hrnčiarik, Faciník, Ligaz, Orávik, Deneš, Blaško, Budaj (Kopáč), Birošík. Rybany: M. Tretinár – Janečka, Burza, Einetter, Stolárik, Valach, P. Tretinár (Kikuš), Beňačka, Horváth, J. Tretinár, Ďuračka.Jozef Mamis

1. Častkovce 16 10 3 3 40:19 33 (+9)

2. Dubnica B/Košeca 16 10 0 6 36:17 30 (+6)

3. Kanianka 16 8 5 3 43:18 29 (+5)

4. Podolie 16 7 6 3 37:21 27 (+6)

5. Horná Poruba 16 7 3 6 34:30 24 ( 0)

6. Prečín 16 7 3 6 24:29 24 ( 0)

7. Tr. Jastrabie 16 6 5 5 27:23 23 (-1)

8. Zem. Kostoľany 16 6 4 6 12:25 22 (-5)