FUTBAL / V. liga Sever

Prečín – Trenč. Jastrabie 2:2 (1:1)

Domáci už prvej minúte mali šancu, ale Faciník z trestného kopu mieril vedľa. Hostia sa v 15. minúte ujali po rýchlom protiútoku vedenia zásluhou Mišáka. Do polčasu sa domácim podarilo vyrovnať gólom z pokutového kopu. Domáci v druhom polčase zatlačili svojho súpera, no z ojedinelej šance sa hostia opäť dostali do vedenia. Prečín vyrovnal stav stretnutia až v nadstavenom čase. Zápas sledovalo 100 divákov.

Góly: Faciník (11 m), Hrnčiarik – Mišák, Jandák.Jozef Mamis

Rybany – Zem. Kostoľany 3:0 (1:0)

Prvú šancu v stretnutí mali hostia, ktorí nastrelil žrď, potom už ale prevzali taktovku domáci a v 35. minúte sa ujali vedenia po hlavičke Horvátha. V druhom polčasu domáci korunovali svoju snahu ďalšími dvoma gólmi a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Horváth 2, Marcel Beňačka. ŽK: Marcel Beňačka, Šimuni – Záhon, J. Oršula. Rozhodoval Feher, 120 divákov.

Rybany: Mário Tretinár – P. Stolárik, Burza, Einetter, M. Stolárik, Valach, Geleta, Marcel Beňačka, Horváth, Jozef Tretinár, Šimuni, striedali Janečka, Peter Tretinár, Petrák.

Zem. Kostoľany: Dzúrik – Duda, Hulényi, J. Oršula, Záhon, A. Oršula, Hancko, Rolinec, Panis, Pászto, Mojžiš, striedal Baláž.Ján Opoldus

Kanianka – Častkovce 2:0 (2:0)

V Kanianke sa hral slušný futbal, priebeh stretnutia bol vyrovnaný, všetko podstatné sa udialo ku koncu prvého polčasu. Najskôr v 35. minúte premenil Nemec pokutový kop a v 45. minúte po peknej akcii Barborka zavŕšil skóre zápasu. V druhom polčase domáci už len kontrolovali hru, súpera do vážnejšej šance nespustili.

Góly: Nemec (11 m), Barborka.

ŽK: Líška (Kanianka). Rozhodoval Vyskočil, 500 divákov.

Kanianka: Gregor – Mihalička, P. Kurbel, Líška, Richter, Bršťák (M. Pipíška), Hvolka, Šúšol, Nemec, Barborka (Sečiansky). Častkovce: Kováč - Palkech, Gono, Kubica, Vrábel (Kuník), Gažo, D. Madro (Burza), Trebatický, M. Madro, Madera, M. Ščepko.Jaroslav Kobulda

Dežerice – Dubnica „B“/Košeca

0:6 (0:2)

Hostia vybehli na trávnik posilnení viac ako polovicou hráčov z „áčka“, čo na hre bolo evidentne vidieť. Rýchlo a často sa dostávali pred šestnástku domácich, a len vďaka nepresnosti v streľbe nepadlo viac gólov. K prvému gólu pomohla situácia, keď pravý obranca domácich Miklóš bol po vysokej nohe od hráča hostí ošetrovaný v kabínach desať minút. Túto chvíľkovú prevahu o jedného hráča hostia využili a práve po pravej strane ušiel hráč hostí Bellák, ktorý zoči-voči domácemu brankárovi nedal šancu. Aj domáci i keď poskromne, ale predsa, sa dostávali pred brankára hostí. Obrana Dubnice „B“ stála na pevných nohách. Skóre polčasu na 2:0 uzavrel v 42. minúte opäť Bellák. Po obrátke hostia opäť uderili Šupkom a bolo už 0:3. Aj druhý polčas bol úplne v réžii dubničanov. Domáci sa snažili, bojovali, no na ligistov proste nemali. Snaha J. Adamoviča, Bencu alebo Trenčana streliť aspoň čestný gól nevyšla. Snaha amatérskych futbalistov nestačila na profesionálov z Dubnice a tak výsledok je taký aký je.

Góly: Bellák 3, Šupka, Mráz, Fulec. ŽK: Matuška, Urban – Mráz, Fulec, Riško. Rozhodoval Macháček, 100 divákov.

Dežerice: Urban – Miklóš (Jandák), Benca, Valach, Palác (Chudoba), Matuška, Ľ. Adamovič, Trenčan (Fekete), J. Adamovič, M. Adamovič, Jakub. Dubnica „B“/Košeca: Kopčan – Országh, Kijačik, Mráz, Jakuš, Šupka (Závodný), Sokol, Bellák, Batla, Švikruha (Brtáň), Doktor (Fulec), Ján Adamovič

Veľké Uherce – Brezová p/B

3:2 (1:0)

V prvom polčase sa hra dlho odvíjala medzi šestnástkami, až prišiel v 42. minúte dobre zahraný priamy kop domácich, keď R. Kováč zmenil smer lopty za brankárov chrbát. V druhom polčase sa podarilo hosťom vyrovnať, keď Šimek po brvne dotlačil loptu za domáceho brankára. Už o tri minúty však M. Štálnik opäť rozveselil domácich, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred hosťujúcim brankárom. V 73. minúte sa peknou individuálnou akciou prezentoval Sadloň a tvrdou strelou vyrovnal. Už o tri minúty sa obranca hostí zahral rukou v šestnástke a Juraj Vlčko nekompromisnou bombou rozhodol o víťazstve domácich.

Góly: R. Kováč, M. Štálnik, Juraj Vlčko (11 m) – Šimek, Sadloň. ŽK: Pavlík (Brezová p/B).Rozhodoval Štefanec, 200 divákov.

V. Uherce: Radosa – Jančich, Gubka, M. Kováč, M. Štálnik, Kopál (E. Štálnik), Juraj Vlčko, Bartoš (Šebesta), Jozef Vlčko, R. Kováč, Duchovič. Brezová p/B: Kroupa – Bruško, Šido, Dobrovodský, Sadloň, Nosko, Pavlík, Šimek, Koníček (Svoboda), Michalica, Klein.(bedo)

Malé Lednice – Krásno 2:0 (1:0)

Domáci sa na ťažkom teréne od začiatku pustili do súpera a hostí v istých chvíľach podržal brankár Bohunský. V 30. minúte trestný kop skončil na brvne hosťujúcej brány. O chvíľu na to sa domáci ujali vedenia zásluhou hlavičky Karola Dudáka. V 43. minúte domáci nepremenili pokutový kop za zrazenie P. Vanču. V druhom polčase začali hostia svižnejšie a dostávali sa častejšie do šancí. V 55. minúte strela Kopča skončila na domácej žrdi a v 72. minúte nastrelil ten istý hráč brvno domácej bránky. Pred koncom stretnutia, v 87. minúte, J. Čelko zvýšil na 2:0 a tento výsledok už domáci udržali.

ŽK: Dudák - R. Žiak, Šesták, J. Žiak. Rozhodoval Otiepka, 100 divákov.

M. Lednice: Jasenovský – P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, Hudek, P. Vančo, Bielik, J. Čelko, Dudák, M. Lednický, J. Lednický, striedali M. Vančo, T. Čelko. Krásno: Bohunský - Adamus, R. Žiak, S. Záhradný, Hyrošš, Gašparík, Blaho, Šesták, P. Zahradný, J. Žiak, Kopčo, striedali J. Školka, Beliansky, Š. Školka.

Tibor Lednický

Považská Teplá – Lehota p/V

1:1 (0:0)

V zápase domáci vytvorili obrovský tlak, z ktorého však dokázali vyťažiť iba jediný gól. Naopak hostia z dvoch vážnejších šancí sa dokázali raz presadiť a sedem minút pred koncom sa ujali vedenia 1:0. Snaživí domáci sa však nevzdávali a v poslednej minúte vyrovnali a vybojovali si tak určite zaslúžený bod.

Góly: Hlušek – Oršula.

Rozhodoval Zigo, 200 divákov.

St. Maleňák

Horná Poruba – Podolie sa nehralo pre nespôsobilý terén. Mužstvá sa dohodli na náhradnom termíne stretnutia - 12. 5. 2004.

1. Dubnica B/Košeca 17 11 0 6 42:17 33 (+9)

2. Častkovce 17 10 3 4 40:21 33 (+9)

3. Kanianka 17 9 5 3 45:18 32 (+5)

4. Podolie 16 7 6 3 37:21 27 (+6)

5. Prečín 17 7 4 6 26:31 25 (-2)

6. Tr. Jastrabie 17 6 6 5 29:25 24 ( 0)

7. Horná Poruba 16 7 3 6 34:30 24 ( 0)

8. Veľ. Uherce 17 6 5 6 22:26 23 (-4)