Utorok, 5. júl, 2022 | Meniny má Cyril, Metod

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Trenč. Teplice – Horná Súča 3:1 (1:0)

Domáci v snahe odčiniť prvú jarnú prehru z posledného kola za príjemného počasia už v prvom polčase krásnou strelou Šebíka vyhrávali 1:0. Avšak v druhom polčase hosťujúce mužstvo predviedlo celkom solídny futbal, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Domáci prikrášlili výsledok gólmi Červeného a Margetiaka. Navyše domáci Krivda nepremenil pokutový kop.

Trenč. Teplice: Křivánek – Margetiak, Piešťanský, Kováčik, Marček, J. Červený, Majo, Krivda (D. Červený), Horňáček, Šebík, Janík.

DORAST: 1:3.Rudolf Mrázik

Dolná Poruba – Horné Srnie

2:2 (2:2)

Hosťujúcemu mužstvu sa vydaril úvod zápasu a už v 9. minúte vyhrávali gólom Chlebanu. Ani v 24. minúte domáci neustrážili Jozefa Šimka, ktorý pridal druhý gól hostí. Domáci zvýšeným úsilím dokázali v 26. minúte znížiť na 1:2. Pred koncom prvého polčasu vyrovnal Horniak. V druhom polčase už nepadol žiadny gól a tak sa mužstvá rozišli v priemernom zápase s bodovým ziskom.

ŽK: Peter Suchý, Horniak - Ďurík, Fr. Vanždala, B Cíbik.

Rozhodovali Gajdoš (Majcher, Vereš), 150 divákov.

Dolná Poruba: Milota – Peter Suchý, Ivan Suchý, Galko, Kikta, Kollár, Jozef Suchý, Šlesárik, Rastislav Suchý, Horniak, Martinák, striedali Kaukal, Uhlárik, Koteš. Horné Srnie: Papiernik – Milan Vandžala, Ďurík, Pavol Šimko, Fr. Vandžala, Marek Cíbik, Branislav Cíbik, P. Vydrnák, M Kebísek, Chlebana, Jozef Šimko, striedali Kubíček a Mešťánek.

Milan Suchý

Soblahov – Trenč. Stankovce 0:0

Obe mužstvá nepremenili niekoľko vyložených šancí, najmä domáci zahodili až osem gólových príležitostí. A keďže sa nakoniec ani jednému mužstvu nepodarilo vsietiť vytúžený gól, zápas sa skončil nerozhodne 0:0. Rozhodoval Maráz, 150 divákov.

Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, P. Rehák, Ďudík, Markovský, Halgoš, Talian, Lazar, Oravec, Ďuďák, striedali Kačena, Jambor, Kyselica. Trenč. Stankovce: Haško – Beňovič, Valach, Bulko, Kapko, Bogár, Sedláček, Koprivňanský, Navrátil, Minaroviech, Daško, striedali Raček, Mutňanský, Hrbas.

Pavol Juriga

Trenč. Teplá – Hôrka n/V 3:2 (2:1)

Už v 6. minúte rozhodca ukázal po jednej červenej karte za vzájomné napadnutie a tým dal aktérom na ihrisku najavo, že chce aby sa hral futbal bez zbytočných emócií. Domáci v 16. minúte Beňom a v 30. minúte Haviarom viedli 2:0 a o minútu znížil Koritina na 2:1. V druhom polčase sa opäť hra pritvrdila najmä z hosťujúcej strane, na čo doplatili ďalším vylúčením a žltými kartami. V 65. minúte za zranenie Beňa, Šubert z priameho kopu zvýšil na 3:1 a hra sa ukľudnila. Tesne pred koncom priamo z rohového kopu upravil na konečných 3:2 kapitán hostí Koritina. S prehľadom rozhodoval Opatovský, 150 divákov.

ŽK: Mikuška, Škoda, Sokol, Jambor. ČK: Pytlík – Mikuška po druhej žltej, Némethy.

Trenč. Teplá: Marušinec – Hošták, Lacko, Pytlík, Michalík, Beňo (Bagin), Doktor (Mičian), Masár (Jakubek), Haviar, Šubert, Martinus. Hôrka n/V: Turovský – Mikuška, Ševcech, Škoda, Sokol, Némethy, Galbavý (Jaroš, Trautenberger), Koritina, Jambor, Sevald (Šimonovič), Hrabovský.

DORAST: Trenč. Teplá – Lubina 2:2. Góly za domácich: Lorenc, Mateáš.Ivan Dobiáš

Kľúčové – Čachtice 1:2 (0:0)

Domáci nezopakovali výkon z úvodného kola a na dobre hrajúce hosťujúce mužstvo nenašli počas celého zápasu žiadny recept. Hostia sa ujali vedenia po štandardnej situácii, domáci odpovedali gólom Sabadku po rohovom kope. Dve minúty pred koncom stretnutia hostia strhli víťazstvo na svoju stranu, keď opäť využili štandardnú situáciu. Rozhodoval Kyška, 150 divákov.

Kľúčové: Ronec – A. Kiačik, P. Kiačik, Sabadka, Chudý, P. Vavruš, Koníček, Košút, M. Vavruš, Blaško, Gajdošík, striedali L. Vavruš, Rosina, Vydrnák.Patrik Kiačik

Mel.-Lieskové – Hrádok 3:0 (1:0)

Domáci chlapci chceli od úvodu zápasu potvrdiť jarnú formu, ale pasívny súper im nedovolil tvoriť hru. Až v 40. minúte J. Motyka po prvýkrát prekonal hosťujúceho brankára. V úvode druhého polčasu sa hosťom zranil hráč a keďže pricestovali iba jedenásti, hrali domáci presilovku. Hra sa presunula pred bránu hostí, ktorí oslabení urputne odolávali. Lenže domáci majú Jožka Motyku, „a keď Boh dá, aj motyka vystrelí“, a tak Jozef v 55. resp. 75. minúte pridal ďalšie dva góly čím zavŕšil čistý hetrik. Jednoznačne lepší domáci si pripísali cenné tri body.

Góly: Motyka 3. ŽK: Horňák. Rozhodoval Zemko, 150 divákov.

Mel.-Lieskové: Dubec – Capák, Biras (Zemek), Kotek, Vendžúr (Vido), Horňák, Hanták (Lipták), Motyka, Mikušať, Ondrejička. Hrádok: Trautenberger – Lintner, Beseda, Ocet, Peťovský, Gróf, Masár, Domin, Pánik.Stanislav Malec

Selec – Nová Ves n/V 3:0 (2:0)

Za ideálneho futbalového počasia sa hral v Selci futbal slušnej úrovne. Hostia prišli do Selca jednoznačne vyhrať, ale hra sa im nedarila podľa ich predstáv a viac rečnili ako hrali, čo domáci dokonale využili v prvom polčase na strelenie dvoch gólov. Prvý gól dal v 17. minúte nádhernou strelou z dvadsiatichpiatich metrov „angličákom“ Ľubomír Puna. V 30. minúte po nedorozumení hosťujúcej obrany pohotovo dorazil loptu do siete Masaryk. V druhom polčase hostia pridali, ale domáci podnikali nebezpečné protiútoky, z ktorých jeden zúžitkoval sedem minút pred koncom opäť Masaryk. Stretnutie sledovalo 150 divákov.

Ľuboš Masár

Dubodiel – Veľká Hradná 2:2 (0:1)

V derby zápase začali lepšie hostia a v 5. minúte sa ujali vedenia gólom Petríka. Hra v prvom polčase bola vyrovnaná s minimom šancí na oboch stranách. Úvod do druhého polčasu sa lepšie vydaril domácim a v 57. minúte vyrovnal Knoll a v 62. minúte pridal druhý gól domácich Petrík. Keď sa už zdalo, že body ostanú doma, vyrovnal z 89. minúte P. Kováč z priameho kopu na konečných 2:2. Rozhodoval Kotian, 100 divákov

Dubodiel: Petrík – Červený, Kováč, Knoll, Malec V. , Malec D., Petrík, Ďurech, Doktor, Hostačný, Ježík, striedali Stopka, P. Hromník, P. Hostačný. Veľká Hradná: Masár – Petrík, Ježík, Farkaš, Kováč, Petrík, Čačko, Hilčík, Kováč, Ježík, Kováč, striedali Lobotka, Slezák, Kožej.

DORAST: 2:4.Stanislav Doktor

1. Veľ. Hradná 17 12 2 3 48:22 38 (+14)

2. Tr. Stankovce 17 11 4 2 34:16 37 (+10)

3. Selec 17 9 5 3 30:16 32 (+5)

4. Hôrka n/V 17 10 2 5 33:22 32 (+8)

5. Nová Ves n/V 17 10 1 6 37:27 31 (+4)

6. Dolná Poruba 17 9 3 5 45:27 30 (+3)