Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Krásno – Dežerice 3:0 (1:0)

V Krásne sa hralo za ideálneho počasia, obe mužstvá začali opatrne, ale už v 9. minúte Blaho otvoril tvrdou strelou skóre zápasu. V 17. minúte po rohovom kope z piatich metrov J. Žiak trafil len do brvna. V 30. minúte musel po červenej karte odísť do šatní hosťujúci Valach. V 41. minúte ušiel po krídle J. Adamovič, ale jeho center skončil len v náručí domáceho brankára. V druhom polčase to boli opäť domáci, ktorí z prvej šance ťažili, keď v 48. minúte na hranici šestnástky vyhral „silový súboj“ nohou Jozef Žiak a zvýšil na 2:0. V 60. minúte J. Žiak priťukol Hyroššovi, ale ten z hranici šestnástky pálil nad bránu. V 73. minúte ožili aj hostia, keď ušiel po krídle Benca nacentroval na M. Adamoviča, no ten z voleja iba natiahol Bohunského. V 90. minúte spečatil striedajúci M. Dragula na konečných 3:0, keď asi z trinástich metrov obstrelil brankára.

Góly: Blaho, J. Žiak, M. Dragula.

ŽK: Hyrošš, P. Záhradný – Valach. ČK: Valach po druhej žltej.

Krásno: Bohunský – R. Žiak, Hyrošš, Adamus, S. Záhradný, J. Školka, Blaho, P. Záhradný, Beliansky, J. Žiak, Kopčo, striedali M. Dragula, P. Dragula, Š. Školka. Dežerice: Chudoba – Miklóš, Benca, Valach, Jandák, Matuška, Adamovič L., Adamovič J., Adamovič M., Jakub.

Juraj Gašparík

Zem. Kostoľany – Prečín 1:2 (1:1)

Domáci sa stále trápia strelecky a preto ani v tomto zápase s jedným gólom vyhrať nemohli. Naopak hostia im dali príučku z efektívnosti, keď prakticky z dvoch príležitostí strelili dva góly.

Góly: A. Oršula – Faciník (11 m), Birošík.

Rozhodoval Chlebo, 80 divákov.

Zem. Kostoľany: Dzúrik – Duda, Hulényi, J. Oršula, Záhon, A. Oršula, Bajgar, Mokoš, Mojžiš, Pászto, Hancko, striedali Rolinec, Baláž, Paukeje. Prečín: Turčányi – Dujka, Melicherík, Hrnčiarik, Faciník, Ligaz, Buday, Beneš, Blaško, Micheľ, Birošík, striedal Raček. Juraj Záhon

Podolie – Kanianka 2:1 (0:1)

Zápas sa začal obojstranne slušne, domáci mali hneď v úvode dve vyložené šance, no do vedenia sa dostali hostia, keď v poslednej minúte prvého polčase sa presadil Nemec. V druhom polčase domáce mužstvo pritvrdilo hru, prestalo pršať a domácim sa začala dariť kombinačná hra. Výsledkom toho bol vyrovnávajúci gól, ktorý vsietil Ostrenka. Víťazný gól dal v 75. minúte po prihrávke Patrika Vala Brezuľa a upravil na konečných 2:1.

Góly: Ostrenka, Nemec – Brezuľa.

ŽK: Červeňanský, Rehák, Brezuľa – Nemec. Rozhodoval Macho, 150 divákov.

Podolie: Vajaš – R. Hrušovský, Klčo, Kališ, M. Hrušovský, Ostrenka, Čerevňanský, Rehák, Brezuľa, Radošinský, Augustín, striedali Ščepko, Valo, Herák. Kanianka: Gregor – Michalička, Kurbel, Liška, Richter, Pipíška, Mečiar, Hvolka, Šúšol, Nemec, Barborka, striedali Drahnovský, Sečiansky, Pekár.Peter Srnec

Častkovce – Rybany 8:1 (4:0)

Na mokrom trávniku začali lepšie domáci a už v 5. minúte vyhrávali 1:0, keď úvodný gól zápasu dal z trestného kopu Gažo. Postavenie v tabuľke nasvedčovalo, že by mali domáci jednoznačne vyhrať. Polčas to potvrdil, keď skončil 4:0 a góly ešte pridali postupne Trebatický, M. Ščepko a Madera. Druhý polčas už len potvrdil načatý trend z prvého polčasu a domáci pridali ďalšie štyri góly: Kubica, Kuník, Vrábel, Madera. Hostia dali čestný úspech v 80. minúte. Z ojedinelého útoku dal gól Valach. Výsledkom domáci potvrdili postavenie v tabuľke a 110 platiacich divákov domácich potleskom odprevadilo do šatní.

Góly: Madera 2, Gažo, Trebatický, M. Ščepko, Kubica, Kuník, Vrábel.

ŽK: D. Madro – Geleta, Horváth. Rozhodoval Szabó.

Častkovce: Kováč – Vlado, Gono, Kubica, Vrábel, Gažo, Palkech, Trebatický, M. Madro, Madera, M. Ščepko, striedali D. Madro, Kuník, Masár. Rybany: M. Tretinár – P. Stolárik, Burza, Einetter, M. Stolárik, Valach, P. Tretinár, Janečka, Horváth, J. Tretinár, Geleta, striedal Kikuš.Ján Augustín

Trenč. Jastrabie – Pov. Teplá

3:1 (1:0)

Domáci sa už v 1. minúte ujali vedenia peknou strelou Cintulu a celý prvý polčas hrali nesúrodý futbal. Po prestávke zmenami v zostave domáci, zásluhou nestarnúceho M. Koreňa dvoma gólmi rozhodli o jasnom víťazstve. Hostia znížili až v samotnom závere tvrdou strelou Almássyho. Výsledok mohol byť ešte krajší, ale domáci aj hostia nastrelili na každej strane po jednom brvne.

Góly: M. Koreň 2, Cintula – Almássy.

ŽK: Mišák – Popelka. ČK: Popelka po druhej žltej. Rozhodoval Szmuda, 200 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár – R. Glasa, Jandák, M. Glasa, Bročko, Cintula, Mišák (Kyselica), Pavlo (Doktor), R. Koreň, Sivák (M. Koreň), Peťovský. Pov. Teplá: Janech – Bednář, Almássy, Hlušek, Galbavý, Vojtek (Ľ. Vojtek), Jankeje, Hyben, Popelka, Repáč, Zlatoš.

Drahoš Koreň

Brezová p/B – Malé Lednice

1:0 (1:0)

Domácim sa podarilo skórovať už v prvej štvrťhodine hry, keď tlak zúročil na vedúci gól Koníček. V ďalšom priebehu si domáci vypracovali ešte niekoľko sľubných príležitostí na skórovanie, no gól už prítomní diváci v Brezovej p/B nevideli. I napriek tomu si domáci hráči za bojovnosť a nasadenie víťazstvo zaslúžili. Gól: Koníček.Eduard Hegeduš

Lehota p/V – Veľké Uherce

1:1 (0:0)

V bojovnom zápase na ťažkom teréne sa nakoniec zrodila zaslúžená remíza.

Góly: Štefanička - Vlčko. Rozhodoval Lištiak, 250 divákov.

Lehota p/V: Rybnický – Gatial, Vida, Habrman, N. Mendel, Dobrotka, Gašparovič, Beláň, Štefanička, Krausko, R. Mendel, striedal Mjartan. Jozef Mendel

Dubnica „B“/Košeca –

Horná Poruba 1:0 (0:0)

Hostia z Hornej Poruby prišli so zabezpečenou obranou so zameraním na rýchle protiútoky. Domáci majúci častejšie loptu na svojich kopačkách sa nedokázali v prvom polčase presadiť, ale v 75. minúte po sérii rohových kopov sa predsa len dočkali, keď Fulecovu centrovanú strelu dopravil do siete Červenec. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Kusý, 450 divákov.Jozef Škrovánek

1. Dubnica B/Košeca 18 12 0 6 43:17 36 (+9)

2. Častkovce 18 11 3 4 48:22 36 (+9)

3. Kanianka 18 9 5 4 46:20 32 (+5)

4. Podolie 17 8 6 3 39:22 30 (+6)

5. Prečín 18 8 4 6 28:32 28 (+1)

6. Tr. Jastrabie 18 7 6 5 32:26 27 ( 0)

7. Horná Poruba 17 7 3 7 34:31 24 ( 0)

8. Veľ. Uherce 18 6 6 6 23:27 24 (-3)