FUTBAL / III. Západ

LR Crystal Lednické Rovne -

Matador Púchov B 4:1 (1:1)

Góly: 25. Bagin, 55. a 90. Grendel, 60. Šatka - 35. Majerník (11 m).

Zápas sa začal hlavičkou Bestu, ale Minárech bol na mieste, podobne ako na opačnej strane Valach po hlavičke Šatku. Potom hrali obe mužstvá takticky, vzruch priniesol Tomanov priamy kop vedľa tyče a Baginov skončil na múre hostí. V 24. min Grendel zbytočne nahrával v čistej šanci, ako na to mu ukázal Bagin, ktorý po následnom rohu prestrelil všetko a otvoril skóre zápasu. Domáci dostali súpera pod tlak, ale Grendel dal dlhú prihrávku Nosickému, Basila vystrelil slabo vedľa a po Tomanovej strele si dal Hrehuš skoro vlastný gól. Trest prišiel v 35. min, keď Šatka fauloval Bestu a Majerník premenil penaltu. Polčas sa dohral medzi šestnástkami. Druhé dejstvo začal samostatným nájazdom Tomana, keď oklamal celú obranu hostí, ale vystrelil nad bránu. V 55. vymyslel akciu Nosický s Basilom a Grendel sa nemýlil. O päť minút neskôr Šatka odčinil chybu z prvého polčasu a zvýšil na 3:1 po centri Basilu. Sklári dominovali zásluhou Nosického, Tomanu a Basilu. Tomanovu strelu v 64. min vyškriabal Valach, podobne aj Turzovú delovku. Domáci kontrolovali priebeh zápasu a hostí nepustili do žiadnej šance. Ich dobrú hru korunoval v 90. min Grendel, keď po chybe Valacha a nezištnej prihrávke Václavíka uzavrel skóre zápasu. Diváci sledovali dobrý treťoligový zápas z oboch strán, ale lepšia kvalita bola na strane domácich.

Rozhodoval Černek, ŽK: Šatka, Bajza - Hrehuš, Majerník, 500 divákov

CRYSTAL: Minárech - Bajza, Bagin, Šatka, P. Martinka, Basila, Nosický, Tomana (88. Lazor), Turza (83. Holeščák), Grendel, Václavík. MATADOR: Valach - Kurinčák (60. Náther), Hrehuš, Zavaterník, Jurga, Filo, Majerník, Demjan (88. Škorvánek), Ondrička (73. Priečko), Besta, Chovanec. Stanislav Detko

KFC Majorka Komárno -

FK Slovan Nemšová 1:1 (0:0)

Góly: 85. Zlatohlávek - 88. Valachovič (11 m).

Domáci chceli doma potvrdiť tri body z Dolných Vesteníc a snažili sa získať územnú prevahu. V 26. min. brankár Bobot s námahou zachytil tečovanú strelu Uzolu a o chvíľu Spál namieril vedľa brány. V 37. min. uvoľnil Kršteňanský Krupníka, ktorý z uhla trafil len pravú žrď. V závere polčasu sa vo výhodnej pozícii zrazili Podlucký s Krupníkom a v tej istej minúte Spál strieľal tesne vedľa. Druhý polčas začali domáci ešte aktívnejšie. Krupník dvakrát hlavičkoval nad bránu a rovnako pochodil Kamendy. Z následného útoku Spál netrafil dobre loptu v päťke, Konc ju doklepol do brány, ale stál v postavení mimo hry. Domácim aj naďalej ostreľovali bránu súpera - mušku hľadali Dobrý, Spál, Konc i Kamendy. Hostia zahrávali prvý rohový kop až v 77. min., ktorý ale neznamenal nebezpečenstvo a hneď z protiútoku nastrelil Konc brankára. Po rohu Spála v 85. min. sa Komárno dočkalo vytúženého gólu, ktorý hlavou dosiahol Zlatohlávek. Ale domáci po nepochopiteľnej snahe prikrášliť výsledok pozabudli na zadné dvierka, hosťom sa naskytla šanca, keď vnikol do 16-ky Valachovič, ktorého fauloval Bazinský. Hostia jedinou strelou na bránku počas celého zápasu vyrovnali a odniesli si za svoju veľmi disciplinovanú taktickú hru počas celého zápasu cenný bod, čím zarmútili domáci tábor, ktorý pykal za nepresnosť pri streľbe.

Pred 580 divákmi rozhodoval Barczi, ŽK: Bazinský - Bobot.

SLOVAN: Bobot - Poliak, Kresánek, Verchola, Jakubek, Ďuriš, Amrich (82. Krchňávek), Ďuďák (62. Naňák), Valachovič (90. Koníček), Suchý. Anton Littva

MFK Myjava/Turá Lúka -

Spartak Bánovce 2:0 (2:0)

Góly: 17. (11 m) a 37. Zverec.

Domáci chceli potvrdiť zisk bodov z Levíc a predviedli sa veľmi kvalitnou hrou - najmä v prvom polčase. Už v 3. min gólovú strelu Zvereca z „vinkla“ brankár Kosiba vytlačil na roh. Ďalšie šance Heseka, Zvereca a Bogoru zostali nevyužité. V 17. min vnikol do šestnástky najlepší hráč domácich Zverec, ktorého fauloval Helcz a sám postihnutý penaltu premenil. Hostia sa po prvýkrát osmelili až v 20. min, ale závar pred bránou obrancovia vyriešili. Domáci tlačili aj naďalej, ale strely Stančíka, únik Bogoru a ani dorážka Kosíka neskončili gólom. V 27. min na výborný center Petráša nabehol Kosík, loptu však nestačil doraziť do brány. Najlepší Bánovčan - brankár Kosiba - zlikvidoval strely Heseka, Zvereca i Dudu. Nestačil však na nádhernú strelu Zvereca, ktorý v 37. min pridal druhý gól. Hostia v prvom polčase nevystrelili ani na bránu... Po prestávke v 46. min po akcii na jeden dotyk trafil Kosík z pravej strany žrď bánovskej brány. Od 54. min domáci poľavili v tempe a do hry sa zapojili aj hostia. Filin strieľal z 30 m nad bránu a v 73. min ho napodobnil Parkan. Vzrušenie priniesla 83. min, keď sólo Bogoru od polovice Gúčik zo 7 m trestuhodne zahodil. Už v nadstavenom čase ukázal rozhodca červenú kartu Parkanovi za urážku.

Rozhodoval F. Farkaš, ŽK: Helcz, Mikuš, ČK: 90.+ Parkan, 250 divákov.

MFK: Solnička - Kvasnica, Stančík, Duga, Petráš, Zverec, Zríni (90. Holič), Gúčik, Kosík, Hesek, Bogora (84. Gálik). SPARTAK: Kosiba - Stano (81. Koššo), Parkan, Mikuš, Filin, Podolák, Mezovský (46. Znášik), Šebo, Zita, Masarovič, Helcz (59. Valach). Zdeno Šimo

FKM Nové Zámky -

Vegum Dolné Vestenice 2:1 (0:0)

Góly: 71. a 73. Zsák - 70. Kočiš.

V zápase, v ktorom sa udialo všetko podstatné v priebehu troch minút (70.-73.), videla slabá návšteva do prestávky pramálo vzruchu. Na začiatku vysunul Sebestyéni Trnku, no zadáci hostí sa stihli vrátiť. Dlhé minúty sa potom hralo iba medzi šestnástkami, hlavičkujúceho Trnku vytlačil Argyusi a kvalitná defenzíva Vegumu sa zdala byť pre Nové Zámky pritvrdým orieškom. Priamy kop „z dostrelu“ v 32. min Novozámčania nerozohrali dobre a pri hlavičke Michaličku stála obrana hostí opäť na pevných nohách. Hneď po obrátke vyskočil medzi urastenými Dolnovesteničanmi najvyššie nevysoký Trnka, jeho hlavička však išla vedľa. Hostia vyčkávali na svoju príležitosť a tá prišla v 52. min, kedy nezvládol dovtedy najväčšiu šancu zápasu Jamrich a o chvíľu zahodil exligista Kočiš ešte väčšiu. Ten si však všetko vynahradil v 70. min, keď umiestnenou strelou z hranice šestnástky poslal svojich do vedenia. Vzápätí sa diali veci a na svoje si prišlo aj domáce publikum. Hneď z protiútoku sa predral až k bránkovej čiare Zsák, z nemožného uhla vyrovnal, aby o dve minúty parádnou hlavičkou nezadržateľne prestrelil Jurenku (2:1). Vegum sa potom nevedel spamätať a hoci sa ešte v samom závere nadýchol k ofenzíve, Argyusimu sa už nepodarilo vyrovnať.

Rozhodoval Santa, ŽK: Jelšic, 250 divákov. VEGUM: Jurenka - Zimmer, Kytka, Jelšic, Jamrich (64. Mikláš), M. Krajčo, Néma, Kotula, Kočiš, Argyusi, B. Krajčo (76. Iskra).

Marián Dragúň

Ostatné výsledky: ŠK Blava Jaslovské Bohunice - OFK Lapáš 0:1 (0:0), FC ViOn Zlaté Moravce - Slovan Levice 1:0 (0:0), MFK Topvar Topoľčany - Spartak Trnava B 0:3 (0:1), FC Neded - Juhcelpap Štúrovo 2:0 (0:0)

1. Led. Rovne 18 12 3 3 48:18 39 (+9)

2. Lapáš 18 11 4 3 32:14 37 (+10)

3. D. Vestenice 18 10 3 5 28:16 33 (+9)

4. Štúrovo 18 9 5 4 26:18 32 (+5)

5. FC ViOn 18 9 4 5 25:21 31 (+4)

6. Komárno 18 9 3 6 25:24 30 (+3)

7. Levice 18 8 4 6 26:19 28 (+1)

8. Nemšová 18 8 3 7 21:24 27 ( 0)

9. Myjava/T. Lúka 18 7 3 8 25:22 24 (-3)