FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Horná Súča – Selec 1:1 (0:1)

Na kvalitnom trávniku sa v Hornej Súči hral futbal vynikajúcej úrovne. Domáci nezačali šťastne, keď v prvom polčase inkasovali gólom Vavruša z jedenástky. Do druhého polčasu vyšli však ako vymenení a v 50. minúte vyrovnali zásluhou V. Juricu taktiež z jedenástky. Domáci boli do konca zápasu lepší, ale gól už nepadol. Hornosúčania týmto zápasom potvrdili stúpajúcu formu. Za týmto všetkým sa skrýva vynikajúca práca trénera Jaroslava Dohnana a prezidenta kluba Pavla Masaryka.

ŽK: Kučerák – Vavruš, Hlavatý.

Rozhodoval s prehľadom Neckář, 200 divákov.

DORAST: H. Súča – Omšenie 0:5. ŽIACI: H. Súča – Kľúčové 2:1.

(pm)

Horné Srnie – Kľúčové 3:2 (3:2)

V susedskom derby sa chceli Hornosrnania po dvoch prehrách rehabilitovať a odčiniť tak stratu bodov a nie celkom dobré výkony. Od prvej minúty sa s chuťou pustili do súpera a už v 2. minúte otvoril skóre stretnutia Martin Kebísek po chybe obrany hostí. V 16. minúte po rohovom kope a zaváhaní domácej obrany hlavou vyrovnal Tomáš Koníček. O päť minút neskôr po sérii odrazených lôpt pretlačil loptu do domácej siete Patrik Kiačik a upravil na 2:1 pre hostí. Domáci potom pridali a Jozef Šimko dvakrát po sebe trafil len brvno brány hostí. V 40. minúte po trestnom kope odrazenú loptu volejom vrátil do siete Jozef Šimko – 2:2. V tej istej minúte, ten istý hráč len tesne minul bránu hostí. V 44. minúte zahral rohový kop Jozef Šimko a Peter Vydrnák poslal domácich do vedenia. V druhom polčase bolo šancí menej, domáci hrali pozorne, vyrážali do rýchlych protiútokov, stav sa však už nezmenil. Hostia mali v druhom polčase viac z hry, ale brankára domácich už neohrozili.

ŽK: P. Šimko. Rozhodoval Zemko, 200 divákov.

Horné Srnie: Horný – Chlebana, Ďurík, P. Šimko, Mešťánek, M. Cíbik, B. Cíbik, Vydrnák, Kebísek, J. Vandžala, J. Šimko, striedali F. Vandžala, Kubíček. Kľúčové: Ronec – Chudý, M. Vavruš, Rosina, P. Kiačik, Koníček, Sabadka, Košút, P. Vavruš, A. Kiačik, Kendera, striedali Kudlík, L. Vavruš.

DORAST: H. Srnie – Tr. Jastrabie 4:0 (1:0). Góly: Lukajka 2, Papiernik, Košút. ŽIACI: Tr. Stankovce – H. Srnie 3:1 (2:1). Gól za hostí: Beňo.Peter Štefánek

Trenč. Stankovce – Mel.-Lieskové

5:0 (2:0)

V stretnutí veľmi dobrej úrovne to bol festival záhodených gólových šancí zo strany domácich, ktorí zahodili šance čo by stačili i na dva zápasy. Napriek tomu zvíťazili výrazným rozdielom, keď góly strieľali: Daško 3, Sedláček a Panák.

ŽK: Sedláček – T. Hanták, Motyka, Horňák. Rozhodoval Felgr, 200 divákov.(vič)

Hôrka – Trenč. Teplice 5:0

Čachtice – Hrádok 5:0 (3:0)

V zápase, ktorý sa hral prakticky celý čas na jednu bránu si domáci z chuti zastrieľali a nedovolili svojmu súperovi ani čo i len ohroziť vlastnú bránu.

Góly: Kožuch 3, Novotný, Moravčík. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Klimek, 150 divákov.

DORAST: Čachtice – Brezová p/B „B“ 2:1. ŽIACI: Ľuborča - Čachtice 3:0.Marián Gregorovič

Nová Ves n/V – Trenč. Teplá

3:1 (2:0)

Keď už v 3. minúte otvoril skóre stretnutia Jambor hlavou po rohovom kope domáci ovládli hru a v 33. minúte pridal Blaško po samostatnom úniku. V druhom polčase hostia nastúpili s dvomi novými hráčmi, zrýchlili pohyb a po krídelnej akcii znížili v 57. minúte Horváthom. Záver zápasu ale opäť patril domácim hráčom a výborne hrajúci Jančo v 78. minúte hlavou uzavrel skóre stretnutia.

Góly: Jambor, Blaško, Jančo – Horváth.

ŽK: Drobný, Marček – Košík. Rozhodoval Gajdoš, 150 divákov.

DORAST: Častkovce – N. Ves 2:0 (1:0). ŽIACI: Považan N. Mesto n/V „B“ – Nová Ves n/V 0:3 (0:1). Góly: Vráblic 2, Adamčík.

Pavol Pristaš

Veľká Hradná – Soblahov 2:1 (1:1)

Domáci po neúspechu v dvoch kolách chceli presvedčiť domácich priaznivcov, že futbal hrať vedia, no realita je druhá vec. Kondične zaostávajú za svojimi súpermi a najmä starší hráči, ktorí majú zobrať zodpovednosť za mužstvo nedokážu mužstvo podržať. Hostia mali vyloženú príležitosť, no z päťky prestrelili bránku domácich. Nedáš-dostaneš sa naplnilo a domáci vsietili vedúci gól. Po hrubej chybe domácej obrany hostia vyrovnali, no v 80. minúte Juraj Kováč oslavujúci svoje meniny vsietil víťazný gól.

Góly: Lobotka, Juraj Kováč – Lazar. ŽK: Peter Ježík – Halgoš, Kyselica, Talian.

Rozhodoval s prehľadom Kyška, 120 divákov.

V. Hradná: Masár – Marcel Petrík, Peter Ježík, Lobotka, Sýkora, Juraj Kováč, Martin Kováč, Čačko. Peter Kováč, Jozef Ježík, Hilčík. Soblahov: Krátky – Vojtek, Dvorský, Rehák, Kyselica, Markovský, Halgoš, Talian, Lazar, Jantošovič, Ďuďák.

DORAST: Veľká Hradná - LO Trenčín 9:2. ŽIACI: Bobot – Veľká Hradná 8:2.František Kováč

Dubodiel – Dolná Poruba 2:1 (0:0)

V slušne hranom zápase priemernej úrovne sa hra pohybovala väčšinou medzi šestnástkami. Hostia boli aktívnejší v prvom polčase, avšak bez gólového efektu. Svoju aktivitu vyjadrili až v 50. minúte gólom Uhlárika po nedorozumení domácej obrany. Domáci zmobilizovali sily a gólmi v 60. minúte Hostačným a v 63. minúte Knollom otočili skóre zápasu vo svoj prospech. Domáci prejavili väčšiu túžbu po zaslúženom víťazstve.

Rozhodoval Jančo, 100 divákov.

DORAST: Dubodiel – Tr. Turná 0:1 (0:1). ŽIACI: Neporadza – Dubodiel 1:10 (1:7).Stanislav Doktor

1. Tr. Stankovce 20 14 3 3 48:19 45 (+12)

2. Veľ. Hradná 20 13 3 4 51:27 42 (+12)

3. Hôrka n/V 20 12 2 6 43:25 38 (+8)

4. Nová Ves n/V 20 12 2 6 43:29 38 (+5)

5. Selec 20 10 7 3 33:18 37 (+7)

6. Dolná Poruba 20 10 3 7 50:32 33 (+3)

7. Tr. Teplice 20 10 3 7 39:34 33 (+3)

8. Tr. Teplá 20 8 2 10 34:37 26 (-4)