Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. liga Západ

Matador Púchov B - Spartak Bánovce 4:1 (3:1)

Góly: 11. Besta, 20. Priečko, 45. Chovanec, 59. Ondrička - 25. Znášik.

Hosťom išlo v zápase o cenné „záchranárske“ body, prvý strelecký pokus však mal domáci Priečko, no brankár Kosiba bol na mieste. Už o tri minúty ten istý hráč hlavičkoval nad bránu. V 11. min. sa po ľavej strane uvoľnil Besta a asi z 5 metrov otvoril skóre - 1:0. Bojovnosť a snaha hosťom príliš nepomohla, skôr im zamotávala nohy, prihrávky sa strácali medzi hráčmi púchovského „béčka“. V 20. minúte sa lopta po trase Holčík - Jurga - Chovanec dostala k Priečkovi a ten pripísal domácim druhý gól. O chvíľu sa konečne radovali i Bánovčania - pred Valachovu bránu sa dostal cez obranu domácich Znášik a znížil na rozdiel gólu. V závere polčasu sa strelecky presadil Chovanec, keď sám si potiahol loptu od polovice ihriska a domáci odchádzali do šatne s dvojgólovým vedením. Po zmene strán sa hral futbal väčšinou na polovici hostí. V 57. min. mal dve šance domáci Hricko, Kosiba bol ale na svojom mieste. O dve minúty posunul Besta loptu Priečkovi, ten Holčíkovi, ktorý našiel Ondrička a pridal ďalší gól do siete hostí. To bol posledný zaujímavý moment druhého polčasu, po ktorom ovocie zožali matadorci.

Rozhodoval Barczi, ŽK: Stano, 100 divákov.

MATADOR: Valach - Hricko, Hrehuš, Jurga, Filo, Holčík, Priečko (74. Kurinčák), Besta, Vavrík Pa., Ondrička (80. Juško), Chovanec (65. Škorvánek). SPARTAK: Kosiba - Stano, M. Pristach, Mikuš, Filín, Znášik, Šebo (84. Valach), Slovák (65. Koščo), Zita, Masarovič, Helcz (80. J. Pristach). Alena Jurisová

Vegum Dolné Vestenice -

Jaslovské Bohunice 3:1 (2:1)

Góly: 7. a 29. Kočiš, 68. B. Krajčo - 14. Michalička.

Tabuľkové postavenie mužstiev pred súbojom napovedalo, že by sa mal na pôde gumárov odohrať jednoznačný zápas. Realita však bola iná, hostia prekvapili bojovným výkonom a „slušným“ pohybom. K lepšiemu výsledku im však chýbala väčšia presnosť v zakončení, či dobrá finálna prihrávka. Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim, ktorí sa už v 7. min ujali vedenia, keď po faule na Sobotu v 16-tke premenil Kočiš pokutový kop. O sedem minút neskôr však už bolo vyrovnané. Gajarský ideálnou prihrávkou našiel Michaličku, ktorý strelou z hranice 16-tky k ľavej žrdi nedal Jurenkovi žiadnu šancu. V 17. min sa opäť mohol meniť stav. Néma vysunul B. Krajča, no ten zoči-voči Gebauerovi nepochodil. O štyri min neskôr stálo na strane hostí šťastie, keď ich od inkasovania po skrumáži v 16-tke zachránila ľavá žrď brány. Gumári sa ďalšieho gólu dočkali v 29. min. Po Némom zahranej „štandardke“ zblízka prestrelil Gebauera Kočiš. V úvode druhého polčasu zostali šance Iskru, Kytku, Kočiša resp. Kobetiča nevyužité. Diváci si opäť zakričali gól v 68. min po nádhernej rýchlej akcii gumárov. M. Krajčo z obrannej línie vysunul Nému, ten loptu poslal B. Krajčovi, ktorý tentoraz pred Gebauerom nezaváhal. Do konca stretnutia sa už stav nezmenil, napriek gólovým príležitostiam B. Krajča, Jelšica, resp. Palúcha.

Pred 400 divákmi rozhodoval Černek. ŽK: B. Krajčo - Piovarči, Gajarský.

VEGUM: Jurenka - Zimmer, Iskra (83. Miklaš), Kytka, M. Krajčo, Sobota, Néma (77. Jelšic), Kotula, Kočiš, Siekel, B. Krajčo. Branislav Bucák

Spartak Trnava B -

MFK Myjava/Turá Lúka 3:1 (0:0)

Góly: 51. a 56. Vido, 86. Mi. Gašparík - 46. Kvasnica.

Vo veľmi kvalitnom a bojovnom zápase mali prvú šancu hostia už v 2. min, ale Balážovi pomohlo po Petrášovej strele brvno. V prvom polčase mali ešte dve dobré príležitosti aj Trnavčania. Najskôr Ježík po individuálnej akcii minul bránku a potom Hodúr zakončoval kombináciu červeno-čiernych, ale Solnička mu strelu chytil. Hneď v prvej minúte druhej polovice zahrávali hostia roh, lopta sa dostala do päťky, odkiaľ ju Kvasnica poslal do siete - 0:1. Už o päť minút však Jakubička vymyslel prihrávku pre Vida, brankár zaváhal a trnavský útočník hlavou vyrovnal. Prešlo ďalších päť minút, domáci mladík sa preštrikoval až pred bránku a popod padajúceho Solničku strelil druhý gól. Naďalej sa hralo s nasadením od bránky po bránku a definitívnu poistku pridal až v samom závere Michal Gašparík, ktorý sa prezentoval šikovnou technikou a presnou strelou. Trnavská rezerva si tak pripísala ďalšie dôležité body v boji o záchranu.

Rozhodoval Peťovský, ŽK: Ma. Gašparík, Ježík, 100 divákov.

MYJAVA: Solnička - Kvasnica, Stančík, Duga, Petráš, Zverec, Zríni, Gálik (79. Raček), Bogora (69. Hesek), Michalovič, Kosík.

Patrik Velšic

JCP Štúrovo -

LR Crystal Lednické Rovne 0:0

V stretnutí mužstiev z hornej polovice tabuľky mohli diváci vidieť kvalitný futbal s patričným nasadením, ktorému chýbalo len gólové korenie. Hostia potvrdili svoje kvality, nenechali sa zatlačiť do defenzívy a snažili sa o rýchle kombinácie. Domáci hodenú rukavicu zodvihli, hrali maximálne koncentrovane a tak sa hra prelievala medzi 16-kami. Najväčšiu šancu JCP mal v prvom polčase v 27. min. Bábsky, ktorý zvládol technicky náročnú strelu, ale brankár Hodúl bol postavený dobre. Sklári mali najväčšiu príležitosť v 33. min., keď po peknej kombinácii sa ocitol zoči-voči Prochászkovi Václavík, ale ten jeho strelu vyrazil. Úvod druhého dejstva patril Štúrovu, ktoré sa snažilo prevziať iniciatívu, malo aj miernu prevahu, ale k ohrozeniu brány Rovní sa nedostali. Od 65. min. Ledničania kontrovali a úsek do 80. min. patril im. Tu mali aj najväčšiu šancu zápasu, keď v 69. min. sa Grendel dostal do tutovky, ale z 8 m výborného Prochászku neprekonal, pretože ten jeho strelu bravúrne chytil. V 78. min. tiahla strela Bagina z 30 m len tesne minula horný roh domácej brány. V záverečnej desaťminútovke sa Štúrovčania opäť vschopili, ale v 84. min. Bábsky v skrumáži nastrelil len Hodúla a v 90. min. Tárnyikov trestný kop vyškriabal brankár hostí na roh. V kvalitnom stretnutí sa zrodila spravodlivá remíza a diváci odchádzali spokojní s predvedenou hrou oboch mužstiev.

Rozhodoval Koníček, ŽK: Šováb, Bábsky - Nosický, 380 divákov.

CRYSTAL: Hodúl - Meliš, Martinka, Bagin, Šatka, Basila, Turza (86. Bajza), Nosický, Grendel, Václavík, Tomana. Ján Oravec

Slovan Nemšová -

MFK Topvar Topoľčany 0:2 (0:0)

Góly: 55. Rusňák, 63. Buday.

Diváci v Nemšovej videli súboj dvoch kvalitných mužstiev. Už v prvej minúte sa dostal do sľubnej príležitosti Valachovič, ale nepresne zakončil. V 7. min dostal výbornú prihrávku do „uličky“ Šmátrala, vnikol do šestnástky, ale z dobrej pozície netrafil bránu. V 37. min Ďurišov center do šestnástky prešiel na Vercholu, ktorý sa ocitol sám pred gólmanom hostí - ale z čistej príležitosti netrafil loptu. Hostia mali v prvom polčase iba jednu vážnejšiu príležitosť a to keď v 35. min Tóth vyslal na bránu prudkú strelu, ktorú pozorne chytajúci Bobot zneškodnil. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď v 54. min Tóthova strela zo 40 m prekvapila Bobota a hostia sa ujali vedenia - 0:1. O tri minúty neskôr vystrelil z veľkého uhla Ďuďák, brankár jeho bombu vyrazil pred Valachoviča, ale jeho dorážka skončila na brvne. V 64. min po rýchlej akcii hostí sa dostal k zakončeniu Buday, ktorý s prehľadom obstrelil domáceho gólmana a zvýšil na 0:2 v prospech hostí. V 68. min Šmátrala v šestnástke prihral Suchému, jeho koncovka však minula cieľ. V 80. min perfektná delovka Chmelinu z 30 m opečiatkovala iba žrď. A tak hráči z Topoľčian vyškolili domácich z efektivity a odniesli si tri body.

Pred 230 divákmi rozhodoval Kalčík, ŽK: Ďuriš - Buday.

SLOVAN: Bobot - Kresánek, Jakúbek, Šmátrala (71. Chmelina), Verchola, Krchňávek (62. Trška), Ďuriš, Amrich, Ďuďák, Valachovič, Suchý. MFK: Martiniak - Kubesa, Buday (65. Renner), Poláček, Teplanský, Bačík, Tóth, Sepeši, Rusňák (82. Štros), Candrák (78. Šmitala), Baláž. Róbert Pšenčík

Ostatné výsledky: FKM Nové Zámky - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1), KFC Majorka Komárno - FC Neded 3:0 (3:0), OFK Lapáš - Slovan Levice 3:0 (1:0)

9. Levice 22 8 5 9 26:24 29 (-1)

10. Myjava/T. Lúka 22 8 4 10 30:28 28 (-2)

11. Púchov B 22 6 9 7 26:26 27 (-6)

12. Nové Zámky 22 7 5 10 23:31 26 (-10)

13. Trnava B 22 7 3 12 26:38 24 (-9)

14. J. Bohunice 22 5 2 15 16:35 17 (-16)

2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
  3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.