FUTBAL / IV. liga Severozápad

Chynorany - Chtelnica

3:0 (1:0)

Góly: 21. Halás, 68. Lazreg, 81. J. Maťavka z 11m

Zápasom premárnených šancí možno nazvať tento duel. Hostia značne okliešťený o šiestich maródov sa od prvej minúty sústredili na pozorné bránenie. Domáci sa snažili streliť prvý gól, ktorý mal na kopačke Nemčický, keď v 6. min jeho delovka minula cieľ. V 21. min po rohovom kope Halás zasunul Nemčického center do brány - 1:0. V týchto fázach domáci zahadzovali šance ako na bežiacom páse. Hostia sa dostávali pred bránu súpera len sporadický, kde dobre pracovala obrana. Jedinú ich vyloženú šancu Gaba nepremenil a domáca obrana si myslela, že stojí v ofsajde.

Po obrátke hostia akoby vycítili, že domácim sa nedarí streliť góly, vysunuli svoje tykadlá, avšak Gaba a Uváčik ponúknute šance nevyužili. Domáci spresnili hru a lopta bola častejšie na ich kopačkách. V 68. min sa Lazreg kľučkou zbavil obrancu a technickou strelou obstrelil brankára - 2:0. V 81. min brankár hostí loptu nedosiahol a nasledoval faul na Dovalovského a J. Maťavka z pok. kopu nezaváhal - 3:0. Hostia otvorili hru, boli to však domáci, ktorá sa brejkami dostávali do šancí, ale na skóre sa nič nezmenilo. Pred 220 divákmi rozhodoval Černák. ŽK. Nemčický

M. Kováčik

Nitr. Rudno – Horná Streda

3:4 (1:2)

Góly: 45. Javorček, 62. a 80. Zajak – 7. 25. a 75. Majeský, 52. Koprna. Pred 150 divákmi rozhodoval Opačitý.

Bol to zápas, v ktorom sa hralo o veľa. Domáce mužstvo potrebovalo body k záchrane ako soľ, hostia si zasa nemohli dovoliť zaváhať s posledným celkom tabuľky, ak chcú pomýšľať na postup. V stretnutí zdobila obe mužstvá útočná hra. Hostia sa ujali vedenia už v 7. min. V 20. min lacným gólom zvýšili na 2:0. Domáci ešte stihli skórovať pred koncom prvého polčasu. V druhom dejstve museli domáci stále doťahovať náskok hostí. V 80. min sa Rudňanom podarilo znížiť na 3:4, ale vyrovnať už nedokázali. Domáca obrana stála na vratkých nohách, čo sa odrazilo aj na výsledku stretnutia.

N. RUDNO: Dianovský – M. Račko, Mazán, Baráth, Pánis, M. Kluvanec, Škríp, Cebák, Zajak, Barta, Javorček, str: D. Račko, Michale.

H. STREDA: Kukučka – Horňáček, Polák, Majerský, Krajčo, Feranec, Borovský, Havrlent, Šebrn, Koprna, Varga, str: Bartošek, Zajac, Mitošinka.

Domaniža – N. Mesto

0:2 (0:1)

Góly: 4. Gardian, 50. Bogora.

Hostia veľa neukázali, domáci ešte menej. Favorit bol šťastnejším celkom, keď dal po rýchlych kontrách dva góly. Snaha hráčov Partizána vyšla naprázdno. Domaniža: Bartek – M. Kvaššay, P. Kvašay (Svoboda), Bolega, Mar. Augustín, Hedera, J. Kardoš (Hrnčík), Štefánik, M. Gáborík, Slamka, Valient. N. Mesto: Minárik – Šupka, Zmeko, Bošanský, Balocký, Balcír, Ostrovský, Bočák, Gardian, Gábriš, Bogora. (mož)

Hrnčiarovce – Šimonovany

1:1 (0:1)

Góly: 72. Mišovič (z 11m) – 19. Vlčko.

Hostia sa ujali vedenie už v 19. minúte krížnou strelou z rohu šestnástky a odvtedy sa stiahli a sústredili sa na obranu. O päť minút mohol vyrovnať Kurinec, no netrafil center. V 42. a 49. minúte zahodil ďalšie dve šance Ďuřačka, keď ani raz netrafil hosťujúcu bránu. Domáci pokračovali v nápore a Mišovič opäť nastrelil len spojnicu. Snahu domácich korunoval z pokutového kopu Mišovič po faule na prenikajúceho Kurinca. Domáci pokračovali v nastolenom trende, avšak ďalší zásah už nepridali.

HRNČIAROVCE: Čambal – Adámek, MIhálik, Vido, Kitta (Mikula), Michalička, Ďuračka, Švestka, Mišovič, Bednárik, Kurinec.

ŠIMNOVANY: Hatala – Unterfranc, Kana, Trčo, Vlčko, Makva, Obert (Paulen, Mošák), Stručka, Sunovský, Balaška, Szabo.

Ostatné výsledky: Tempo Partizánske - Veľké Kostoľany 3:4 (2:1), Vrbové – Tovarníky 3:3 (1:1), Orlové – N. Pravno 3:1 (3:0), Senica B – Prievidza B 2:0 (2:0)

Dohrávky: Tovarníky - Šimonovany 1:1 (1:0), Chtelnica - Partizánske 2:0 (1:0), Domaniža - Senica B 1:1 (0:0), Orlové - Hrnčiarovce 1:5 (1:3), Nové Mesto - Horná Streda 1:0 (1:0), Čereňany - Chynorany 0:0, Nitrianske Pravno - V. Kostoľany 2:1 (1:0), Vrbové - N. Rudno 5:1 (1:0)

1. H. Streda 24 18 4 2 66:21 58 (+22)

2. N. Mesto 24 19 1 4 54:27 58 (+22)

3. Domaniža 24 14 3 7 35:35 45 (+9)

4. Vrbové 24 11 4 9 43:38 37 (+1)

5. Chynorany 24 10 6 8 49:38 36 ( 0)

6. Partizánske 24 9 5 10 42:39 32 (-4)

7. Chtelnica 24 7 9 8 25:26 30 (-6)

8. Tovarníky 24 8 6 10 39:43 30 (-6)