FUTBAL / III. liga Západ

MFK Myjava/Turá Lúka -

JCP Štúrovo 3:0 (3:0)

Góly: 13. Bogora, 26. Kosík, 38. Gálik.

Domáci hráči boli aktívnejší, v prvom polčase hrali po vetre a vytvorili si podstatne viac šancí ako hostia. V prvej desaťminútovke síce nepremenil dve skvelé gólové šance, ale po chybe brankára, ktorý nevybehol, dal Bogora v 13. min prvý gól. Potom domáci sa predstavili v dobrom svetle, evidentne pridali na dôraze a ďalší úspech po akcii Petráš - Zverec - Kosík, pridal posledne menovaný hráč. Do konca polčasu stihol ešte Gálik preniknúť do obrany hostí a zaznamenať tretí presný zásah. Do druhého polčasu nastúpili traja noví hráči hostí, ktorí zlepšili celkový dojem Štúrova, ale domáci si svoje víťazstvo veľmi kvalitnou hrou nielen v defenzíve, ale aj ofenzíve už nenechali zobrať. Myjavčania mali aj v druhom dejstve dve sľubné gólové šance, rovnako ako aj ich súper. Keďže ich nikto nepremenil, tak výsledok zostal už nezmenený. Domáci teda presilovku o jedného hráča gólovo nezúžitkovali a zvíťazili rozdielom triedy.

Pred 350 divákmi rozhodoval Sluk, ŽK: Moravčík, ČK: Slezák.

MFK: Solnička - Michalovič, Stančík, Duga (54. Kvasnica), Petráš, Zverec, Zríni, Gúčik (88. Raček), Bogora, Gálik (69. Hesek), Kosík. JCP: Prohászka (46. Novota) - Vrtel (46. Slezák), Marsal, Smatana, Gavroň, Saláta, Balázs (84. Urbán), Kamas, Sováb, Moravčík, Bábsky.

ZDENO ŠIMO

MFK Topvar Topoľčany -

KFC Majorka Komárno 1:1 (0:1)

Góly: 75. Šmitala (11 m) - 44. Dobrý.

Rozhodoval Santa, ŽK: Podlucký, 400 divákov.

MFK: Martiniak - Poláček, Bačík, Teplanský, Kubesa (65. Štros) - Baláž, Sepeši, Rusňák (53. Šmitala), Tóth - Candrák (46. Renner), Buday. KFC: Jánoš - Podlucký, Kršteňanský, Kökényesi, Zlatohlávek - Matúš (90. Otočka), Spál, Dobrý, Kamendy (90+. Král) - Konc (88. Uzola), Krupník. MARIÁN VALKO

Spartak Bánovce - OFK Lapáš

2:5 (1:3)

Góly: 31. Valach, 52. Filin - 6. Čekey, 18., 36., 59. a 81. Hesek.

Po domácej prehre s mužstvom Topoľčian prišlo na bánovskej lavičke k zmene, keď trénerskú taktovku po Antonovi Čukanovi prevzal odchovanec Spartaka - bývalý hráč Žiliny a Bohemiansu Marián Opačitý, ktorý povedie mužstvo do konca súťaže. Líder tretej ligy nastupoval v úlohe favorita a už v 3. min mal výbornú šancu Ölvecký, ale Kosiba jeho strelu z niekoľkých krokov v páde chytil. Domáca obrana už tradične začala ospalo a v 6. min nekrytý Čekey zvnútra šestnástky trafil pod pravú spojnicu žrdí - 0:1. Potom začal svoj strelecký koncert Hesek, ktorý v 18. min po vyšachovaní bánovskej obrany zvýšil na 0:2. Od ďalšej pohromy zachránil Spartak bravúrnym zákrokom Kosiba. Bánovčanom zažal iskierku nádeje Valach, keď samostatný prienik zakončil gólovou strelou - 1:2. O päť minút neskôr Hesek zo štandardnej situácie zvýšil na 1:3. Po Valachovej strele sa odrazená lopta dostala k Filinovi a ten po zemi v páde znížil na 2:3. Chvíľami sa zdalo, že by bola reálna aj deľba bodov, ale po streleckej stránke už domáci nedokázali nič a obrana stála na hlinených nohách, pretože z nacvičeného signálu a predchádzajúcom rohovom kope zvýšil Hesek v 81. min na 2:5 po ďalšej štandardnej akcii hlavou.

Pred 130 divákmi rozhodoval Kravárik, ŽK: Slovák.

SPARTAK: Kosiba - Stano, M. Pristach (46. Zita), Filin, Parkan, Mezovský, Slovák, Valach, Šebo, Masarovič, Znášik (72. J. Pristach). OFK: Ondrejička - Ševčík, Čekey, Mráz (60. Černý), Hrnčár, Štajer (73. Pavelka), Dobiáš, Čambal, Ölvecký, Hesek, Zima (82. Hejčík).

ĽUBOSLAV JEŽO

Crystal Lednické Rovne -

Vegum Dolné Vestenice 3:1 (0:0)

Góly: 55., 58. a 90. Václavík - 85. Jelšic.

Už v prvej minúte pohrozil Turza, ale obrana hostí odvrátila podobne ako pri jeho ďalšej akcii. Potom Meliš vysunul Grendela, ale stroskotal na obrane hostí. V 10. Šatka neprestrelil zblízka Jurenku a Basila vystrelil slabo. Sklári zatlačili súpera na jeho polovicu a v 13. min Grendel s Václavíkom pripravili tutovku Basilovi, ale ten mieril nepresne. Vzápätí pekné vystrelili Turza a Václavík, ale nemali šťastie. V 30. min si dal skoro vlastný gól Krajčo po centri Václavíka. Domáci boli kombinačne lepší, Tomanov priamy kop chytil brankár hostí so šťastím, podobne aj Turzovú strelu. Hostia sa celý prvý polčas bránili a aj so šťastím udržali bezgólový polčas. Druhá časť začala sériou nevyužitých rohových kopov a jednoznačnú prevahu sklárov korunoval v 55. min Václavík, ktorý dotlačil loptu do brány po centri Tomanu a hlavičke Holeščáka. V 58. min Tomana opäť vypracoval šancu Václavíkovi, ktorý nezaváhal a zvýšil na 2:0. Domáci ovládli hru, predviedli veľa pekných futbalových akcií, ale bez efektu. Potrestal ich v 85. min Jelšic, keď po zaváhaní P. Martinku znížil. Domáci zvýšili úsilie, ale Basila dvakrát z uhla nedal, upokojil ich v 90. min Václavík, keď po brvne Bajzu obišiel aj brankára a uzavrel skóre zápasu, v ktorom Led. Rovne prevýšili súpera vo všetkých činnostiach.

Pred 250 divákmi rozhodoval Valko, hralo sa bez kariet.

CRYSTAL: Hodál - Meliš, Bagin, Šatka, P. Martinka (86. Bajza), Basila, Tomana, Nosický, Turza (86. Lazor), Grendel (46. Holečák), Václavík. VEGUM: Jurenka - Zimmer, Iskra (65. Kuzma), Kytka, M. Krajčo, Siekel, Jamrich (46. Sobota), Kotula (60. Jelšic), B. Krajčo, Kočis, Argyusi. STANISLAV DETKO

ŠK Blava Jasl. Bohunice -

Slovan Nemšová 3:0 (2:0)

Góly: 6. Kubiš, 15. a 70. Michalička.

Hostia v J. Bohuniciach hrali od úvodu útočne, ale už v 6. in inkasovali. Pavlús uvoľnil Michaličku a jeho center premenil Kubiš hlavičkou na svoj prvý treťoligový gól. Po štvrťhodine hry pridal druhý gól Michalička, ktorý zužitkoval peknú prihrávku Gálika a krížnou strelou prekonal Bobota. Nemšovčania napriek nepriaznivého stavu hrali pekný futbal a mali aj šance, ale v koncovke boli buď nepresní, alebo sa vyznamenal brankár Horný. Veľkú šancu mal už v 22. min Amrich, ale tesne minul. V závere polčasu Michalička obišiel aj brankára, ale zbytočne prihrával a tiesnený Kubiš loptu nedopravil do siete. V druhej časti Nemšová neraz podkúrila pred Horného šestnástkou, ale gól jej nebol súdený. Naopak, v 70. min definitívne rozhodol Michalička, ktorý pri priamom kole Gálika predbehol brankára hostí a pohodlne skóroval. Vzápätí Horný zlikvidoval dve strely súpera, a keď Valachovič v závere v páde netrafil bránku, pripísala si Blava po dlhšom čase cenné víťazstvo.

Rozhodoval Zsebi, bez kariet, 100 divákov.

ŠK BLAVA: Horný - Bango, Pavlús, Čavojský (85. Gajarský), Lukáč, Piovarči, Kubiš, Strhár, Kobetič (89. Masar), Michalička (72. Psota), Gálik. SLOVAN: Bobot - Kresánek, Jakúbek, Krchňárek (46. Šmátrala), Verchola, Ďuriš, Amrich, Ďudák (65. Trška), Valachovič, Suchý (81. Koníček). PATRIK VELŠIC

Ostatné výsledky: Levice - Trnava B 3:1 (2:0), FC ViOn Zlaté Moravce - Matador Púchov B 1:0 (1:0), FC Neded - FKM Nové Zámky 2:4 (0:1)

Dohrávky: Púchov B - Neded 3:0 (2:0), Bánovce - Topoľčany 0:2 (0:2), Myjava/Turá Lúka - Lednické Rovne 4:2 (1:1), Trnava B - Komárno 2:1 (1:1), Štúrovo - Nemšová 2:0 (1:0), Lapáš - Nové Zámky 3:0 (1:0), Levice - J. Bohunice 3:1 (2:0), Stretnutie D. Vestenice – FC ViOn sa hrá 5. 5.

1. Lapáš 24 15 5 4 47:18 50 (+14)

2. Led. Rovne 24 14 5 5 58:28 47 (+11)

3. D. Vestenice 23 13 3 7 38:23 42 (+9)

4. FC ViOn 23 12 6 5 37:25 42 (+6)

5. Štúrovo 24 11 7 6 32:25 40 (+4)

6. Komárno 24 11 5 8 32:29 38 (+2)

7. Topoľčany 24 10 6 8 34:30 36 ( 0)

8. Levice 24 10 5 9 32:26 35 (-1)

9. Myjava/T. Lúka 24 10 4 10 37:30 34 (-2)