Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Chtelnica – Tovarníky 2:0 (0:0)

Góly: 74. Gába, 82. Jakáb.

Prvý polčas sa niesol v duchu zabezpečenej obrany hostí, ktorí vyrážali do nebezpečných protiútokov a po jednom z nich mohli aj načať domácich. V 48. minúte mal šancu Jakáb, no jeho presnú strelu vytlačil na rohový kop brankár Vaňo. V 65. minúte mohol domácim pomôcť stopér Cák vlastnám gólom, no jeho nevydarenú hlavičku vytlačil na brvno hosťujúci brankár. Po kombinačnej akcii otvoril účet zápasu Gába, ktorý obišiel aj brankára a bez problémov zakončil. O výsledku rozhodol Jakáb, keď po malej domov Vaňo vykopol iba k strelcovi a ten ho obstrelil k ľavej žrdi.

CHTELNICA: Bolla – Koritina, Kohutovič, Bučko, Bílik (Duchoň), Piešťanský, Némethy, Jakáb, Gába (Kubík), Blaško, Uváčik (Heteš).

TOVARNÍKY: Vaňo – Cák (Grác), Rybanský, Gál, Bystriansky, Hájovký, Candrák, Patrovič, Balážik, Lacika, Žúrek.

Senica B – Šimonovany 1:1 (1:1)

Góly: 42. Filuš – 34. Makla.

V Senici sa hralo vyrovnané stretnutie s minimom šancí na oboch stranách. Lepšie začali hostia keď v 34. minúte po úniku z pravej strany a následnej prihrávke pred bránu dorazil loptu do prázdnej brány Makla. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať a už pred odchodom do kabín vyrovnal Filuš prízemnou strelou z dvadsiatich metrov k opačnej žrdi. V 64. minúte mal šancu opäť dobre hrajúci Filuš, no napálil iba do brvna. Následne mali šancu na tri body aj hostia, ale hlavičku z bránkovej čiary vykopol Mikula.

SENICA B: Malárik – Mikula, Jaborník, Šefčík, Kováčik, Krč, Mindek (Velický), Stanický, Adamec, Filuš, Duška.

ŠIMONOVANY: Hatala – B. Kaňa (Trčko), M. Kaňa, Škorec, Vlčko, Makla, Obert, Stručka, Šuňovský, Balažka, Fabo.

Chynorany - Nitr. Pravno 1:0 (1:0)

Gól: 40. Dovalovský

Dvanáste miesto v tabuľke nedáva spokojne spávať zverencom známeho hráča a trénera O. Břízu z Nitr. Pravna. Úvod zápasu tomu aj nasvedčoval a lopta bola častejšie na kopačkách hostí. Prvú šancu si však vytvorili domáci, keď v 7. min Kováč nedotiahol sľubnú šancu a gólman hostí mu zobral loptu spred nôh. Dlhé minúty lopta akosi neposlúchala domácich futbalistov a všetky prihrávky nenachádzali adresáta. Akcie hostí končili na hranici šestnástky, keď pozorná obrana likvidovala všetky útoky hostí. Na druhej strane kolmý pas Piláta na Kováča ostal ešte nevyužitý, ale v 40. min Nemčického roh po viacerých dotykoch dokopol Dovalovský do siete. Po prestávke obe mužstvá zvýšili pohyb a boli to hostia, ktorí sa dostali k lopte po zle odkopnutej lopte stopéra, avšak šanca zostala Čičmancom nevyužitá. Hostia sa osmeľovali a čoraz viac zatápali obrane domácich. Áč a Čičmanec ponúknuté šance nevyužili, lebo Benca bol na mieste. Záver zápasu bol rozháraný uprieť však snahu hostí o vyrovnanie nemožno. Domáci síce zvíťazili najtesnejším rozdielom, ale fanúšikov nepresvedčili.

Pred 220 divákmi rozhodoval Obeda. ŽK: Nemčický - Horváth, Bielik, Klajber, Vrábel.M. Kováčik

Nitrianske Rudno –

Veľké Kostoľany 1:1 (0:1)

Góly: 57. Zajak – 25. Lužák. Pred 150 divákmi rozhodoval Škadra.

Domáci začali smoliarsky a už v 25. min inkasovali. Hostia mohli dokonca v 29. min zvýšiť na 2:0, no nepremenili pokutový kop. V druhom dejstve domáci zatlačili súpera a v 57. min Zajak vyrovnal na 1:1. Rudňania ďalšie šance nezúžitkovali a tak si súperi body delili.

NITR. RUDNO: Páleš – Milan Kluvanec, Baráth, Račko, Michale, Miroslav Kluvanec, Cebák, Zajak, Javorček, E. Kluvanec, str: J. Pánis.

V. KOSTOĽANY: Macho – Polčík, Ondrášik, Kolárovič, Šupa, Cisár, Janíček, Čúzi, Mačica, Urban, Lužák, str: Harajka, Macho.

Orlové – N. Mesto 0:1 (0:0)

Gól: 80. Balocký.

Podľa priebehu remízový zápas. V 80. min po zaváhaní brankára domácich strhli hostia víťazstvo na svoju stranu gólom Balockého. Z domácej strany stojí za zmienku posledných päť minút prvého polčasu, keď Bauerovu peknú prihrávku Sýkora nepremenil a o chvíľu vytlačil jeho strelu brankár Minárik na roh.

Orlové: Bulko – Meheš, Šimík, Vágner, Kostelanský, Tatiersky, Tabačiar, Sárinec (Lohyňa), J. Gáborík, Sýkora, Bauer. N. Mesto: Minárik – Šupka, Šumaj, Bošanský, Balocký, Ostrovský, Vojtech, Bočák, Gardian (Luža), Gabriš (Rojko), Bogora. Pred 100 divákmi rozhodoval Ábel. (šiš)

Domaniža – H. Streda 0:3 (0:1)

Góly: 23. Chebeň, 78. Koprna, 90. Hornáček.

V kvalitnom zápase boli lepší hostia, ktorí si výhru rozdielom triedy plne zaslúžili. Domaniža: Bartek – M. Kvaššay, P. Kvašay (P. Kardoš), Bolega, Mar. Augustín, Hedera, J. Kardoš, Hrnčík (Štefánik), Valient (Slamka), Svoboda. H. Streda: Kukučka – Hornáček, Polák, Majerský, Bartošek, Feranec, Gajarský, G. Havrlent, Chebeň, Koprna, Varga. Pred 350 divákmi rozhodoval Michna. (mož)

Ostatné výsledky: Vrbové – Prievidza B 4:0 (2:0), Hrnčiarovce – Partizánske 1:2 (0:2)

3. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  5. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  6. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  7. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  8. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 749

Premiér: Minister školstva má naplánovať, ako vrátiť deti do škôl od 7. decembra

Premiér chce, aby systém následne mohol fungovať aj v ďalších mesiacoch.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.

Premiér: Od plánu plošného testovania budúci víkend sa zatiaľ upúšťa

Zdá sa, že celoplošné testovanie cez mikulášsky víkend nebude.

Premiér Igor Matovič.

Rybníček: Únia miest Slovenska nesúhlasí s celoplošným testovaním

Únia miest Slovenska bude podporovať a rešpektovať stanovisko epidemiológov.

Prezident Únie miest Slovenska a primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.

Mama mu telefonovala z búdky. Čerstvý štyridsiatnik Radivojevič si zahral v jednom útoku s legendárnym Gretzkym

Na svojom konte má dve medaily zo svetových šampionátov. Pôsobil v NHL i nadnárodnej KHL. K absolútnej spokojnosti Brankovi Radivojevičovi chýba len titul s Duklou Trenčín. Čerstvý štyridsiatnik k nemu mal blízko pred dvoma rokmi.