Myjave stačil na triumf jediný gól, Tr. Stankovce v kríze

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR/AP)

Prečín – Tr. Stankovce 4:1 (2:1)
Úvod patril domácim, keď Vrábel z priameho kopu našiel Almásyho, ale jeho hlavičku Zemanovič vyrazil na roh. Po jeho rozohraní Strapko trafil brankára a odrazenú loptu poslal do žrde. Vzápätí prišiel trest, keď po centri v 14. min Ďuráči dostal hostí do vedenia – 0:1. Prečín neprestal hrať, súpera zatlačil a keď brankár fauloval Almásyho, jedenástku premenil v 28. min Michalec – 1:1. Domáci pokračovali v nápore, čo sa vyplatilo v 45. min. Po sérii rohov skóroval Ľ. Gajdošík – 2:1. Do druhého polčasu lepšie nastúpili domáci a v 46. min po prihrávke T. Orávika čerstvý Hudek zvýšil na 3:1. Hostia po rohu trafili brvno, ale po dlhom Vrábelovom prieniku Hybben v 64. min dal štvrtý gól Prečína a potvrdil víťazstvo.
Góly: 28. Michalec (11 m), 45. Ľ. Gajdošík, 46. Hudek, 64. Hybben – 15. Ďuráči. Rozhodoval Čulák, ŽK: Michal Gajdošík, Pauer – Zemanovič, Antošík, Hazda, Repa, Ďanovský, 100 divákov.
TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Blaško, Kvasnica, Biras (52. Svatík), Hrubý (50. Čibík), Hazda (84. Ježík), Repa, Ďuráči, Ďanovský, Ančic. (JM)

Prečítajte si tiež: Trenčianske Teplice prišli opäť o body v závere. Častkovce držia druhú priečku Čítajte

Častkovce – N. Dubnica 1:1 (0:0)
V priemernom zápase v 17. min Ranuša vystrašil Koníčka, ale ten bol pozorný. Onedlho po rohovom kope domácich hlavička Tuschela našla pripraveného Zaťka. V 25. min Tuschel z 20 m nastrelil žrď. Druhú časť začali domáci s prevahou a po centri Rechtoríka Fako presnou hlavičkou otvoril skóre – 1:0. Po rýchlom protiútoku v 64. min vyrovnal Švikruha. V 69. min po prečíslení domácej obrany Pilný nastrelil brvno Koníčkovej brány. Vyrovnaný zápas sa skončil zaslúženou deľbou bodov.
góly: 49. Fako – 64. Švikruha, ŽK: Mišura – Minárik, Ranuša, rozhodoval: Pucher, 100 divákov.
ČASTKOVCE: Koníček – Rechtorík (75. Sarr), Takáč, Mišura, Mizerák (60. Masár), Halás, Fako, Tuschel, Adamec, Madro, Bangai. Tréner: V. Stančík.
N. DUBNICA: Zaťko – Burdej (83. Tóth), Behan, Pilný (79. Homola), Ranuša, Maník, Švikruha, Držík, Suchánek, Turza (69. Žifčák), Minárik. Tréner: M. Ranuša. PETER HALIENKA

Myjava – Tr. Teplice 1:0 (1:0)
V úvodných minútach stretnutia sa hralo zo strany na stranu a boli to práve Myjavčania, ktorí v 8. minúte ako prví v zápase po štandardnej situácii ohrozili bránu Trenčianskych Teplíc. Skóre sa menilo až na začiatku 14. minúty, kedy sa presadil najskúsenejší hráč Spartaka v poli Tomáš Marček. Hostia sa pokúšali čosi na Solničku vymyslieť o dve minúty neskôr, no Michalíkov prienik v šestnástke domácich zastavila myjavská obrana. V 20. minúte to mohlo byť po rohovom kope už 2:0, ale od zeme odrazená lopta po Joríkovej hlavičke preskočila brvno. Tepličania mali veľkú šancu na vyrovnanie v 26. minúte, kedy sa do zakončenia dostal Mikloš. Z dobrej pozície však myjavskú svätyňu prestrelil. V 32. minúte pokúšal streleckú šťastenu Copko. Priestor troch žrdí tesne minul. V 34. minúte sa síce sieť za Kopčanovým chrbtom znova rozvlnila, ale gól pre ofsajd neplatil. Do konca prvého dejstva už zostali obaja gólmani neprekonaní a súperi sa rozišli na prestávku s jednogólovým náskokom Spartaka.
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. A hneď v 48. minúte zazvonilo brvno svätyne hostí po strele Pavla Siváka zblízka. Ten istý hráč mal peknú príležitosť v 51. minúte, no tento raz jeho strelu zblokoval Kostić. Len o minútu neskôr sa na druhej strane pokúšal o prekonanie Solničku Michalík. Neúspešne. Peknú útočnú akciu predviedli kopaničiari v 56. minúte stretnutia, ale gól na jej konci chýbal. V 63. minúte zasa spálil tutovku Vávra, keď centrovanú loptu prekopol nad bránu. O tri minúty mohli v skrumáži pred Kopčanom zvýšiť náskok Spartaka Karika, Jorík i Vávra. Ani jeden z trojice však nedokázal z bezprostrednej blízkosti loptu upratať za bránkovú čiaru. V 74. minúte vyslal strelu po zemi na bránu Slovana Flamík a preveril ňou reflexy hosťovského brankára. Napriek tlaku, ktorí si myjavskí futbalisti dokázali v druhom dejstve duelu vytvoriť a viacerým šanciam v šestnástke súpera sa už stav nezmenil a Myjava zdolala Trenčianske Teplice 1:0.
gól: 14. Marček, ŽK: Pecha, rozhodoval: Poruban, 210 divákov.
MYJAVA: Solnička – Jorík, Flamik, Pav. Sivák, Copko (88. Kvasnička), Kočica, Vávra (83. Matušica), Pecha, Horeš, Marček, Karika (71. Jastráb). Tréner: P. Vavák.
TR. TEPLICE: Kopčan – Beňo, Krivda, KOstič, Ševela, Lutišan, Augustini, Paška, Mikloš, Šiko, Michalík (78. Púček). Tréner: J. Ružička. MAREK HRIN

Dohrávky:
Častkovce – Šimonovany 0:1 (0:0)

V zápase dvoch mužstiev hrajúcich o špicu tabuľky mali v úvode miernu hernú prevahu domáci futbalisti. V 12. min ohrozil Koníčka po individuálnej akcii Rolinec po strate lopty domácich. V 13. min strieľal nebezpečne Fako, ale obrana jeho strelu zblokovala. V závere polčasu delovku Rolinca z priameho kopu Koníček reflexívne vyrazil. V druhej časti Kurínovu delovku vyrazil Lacko. V 66. min výborný Koníček zneškodnil pokutový kop Oršulovi. V 85. min zostal faul na Halása neodpískaný a pokutový kop sa nekonal. O tri minúty bol vylúčený Kurín po druhej žltej karte. V závere hostia strelili víťazný gól Galisom zo situácie zaváňajúcej ofsajdom. Sviatočnú stredu pokazili rozhodcovia, ktorí „darovali“ hosťom všetky body.
gól: 89. Gális, ŽK: Adamec, Kurín, Mišura, ČK: 86. Kurín (po 2. ŽK), rozhodoval: Berec, 70 divákov.
ČASTKOVCE: Koníček – Takáč, Mišura, Mizerák, Kurín, Halás, Fako, Tuschel, Adamec, Madro, Bangai. Tréner: V. Stančík. PETER HALIENKA

Tr. Teplice – Boleráz 0:5 (0:2)
Trenčianskym Tepliciam sa v ďalšom domácom zápase nepodarilo bodovať. V úvode prvého polčasu to bol vyrovnaný zápas. Hostia však potrestali na trikrát chybu teplickej defenzívy. Od toho momentu boli pánmi na ihrisku futbalisti Bolerázu. Domáci mali prakticky jedinú tutovku, ktorú však nevyužili za stavu 0:2. Hostia postupne pridali ďalšie góly a zápas sa už iba dohrával. Boleráz si z Tr. Teplíc odviezol zaslúžené tri body.
góly: 34. vlastný (Batelka), 43. a 67. Bagi, 59. Mackovčín, 81. Guoth, ŽK: Batelka, rozhodoval: Búri, 100 divákov.
TR. TEPLICE: Škultéty – Batelka, Beňo, Krivda, Kostič, M. Ševela, Paška (67. Moško), Miklóš (22. Lutišan), Šiko, Michalík (73. Prchlík), Puček (70. Halaška). Tréner: J. Ružička. ⋌JAROSLAV RUŽIČKA
Ostatné výsledky: Vrbové – Boleráz 3:0 (3:0), Partizánske – Domaniža 3:0 (1:0), Šimonovany – V. Kostoľany 4:0 (3:0), Holíč – J. Bohunice 1:0 (1:0), Hlohovec – Malženice 0:1 (0:0), Malženice – Veľké Kostoľany 2:0 (0:0).

1. Malženice 13 11 2 0 37:6 35
2. Šimonovany 13 10 1 2 27:11 31
3. Častkovce 13 8 2 3 30:14 26
4. Boleráz 13 7 3 3 23:13 24
5. Myjava 13 6 4 3 20:12 22
6. Jasl. Bohunice 13 6 3 4 17:10 21
7. Prečín 13 6 1 6 25:32 19
8. Partizánske 13 5 3 5 15:14 18