Myjavské béčko "rozobralo" Opatovú, šláger v Turej Lúke korisťou domácich

Prehľad výsledkov VI. ligy

(Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Zamarovce – Čachtice 2:5 (2:3)
Zamarovčania chceli po minulotýždňovom bode z derby bodovať znova, no Čachtičania ich rýchlo vyviedli z omylu. V 20. min bolo 0:3, keď za hostí najskôr skóroval po samostatnom nájazde Feranec, chvíľu na to z úniku Novotný. Skazu domácich dokonal opäť Feranec po rozobratí obrany a strele do prázdnej brány. Po tomto momente sa domáci ako-tak prebudili. Začali sa presadzovať aj oni a do polčasu sa im podarilo znížiť po dvoch góloch B. Drienku. Ten najskôr využil dlhý pas za obranu, keď prehodil brankára. Neskôr nevydarenú strelu Pulmana prebral pred brankárom, obišiel ho a zasunul loptu do prázdnej brány. Druhý polčas domáci zvýšili aktivitu, dostali sa aj do šancí. Tie s prehľadom pokryl Valovič. Všetko vyvrcholilo šancou D. Drienku, ktorý mohol vyrovnať, no tutovku nepremenil. Z následného protiútoku sa potvrdilo „nedáš-dostaneš“ a hostia strelili zlomový gól na 2:4 Hlaváčom. Do konca zápasu sa Zamarovce snažili, no nedarilo sa im. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky, ktoré neustále hrozili gólmi. Po jednom z nich sa na konci zápasu presadil ešte do rozobranej obrany Ďuriš a uzavrel sumár zápasu na 2:5.
góly: 23. a 42. B. Drienka – 4. a 18. Feranec, 12. Novotný, 63. Hlaváč, 90. Ďuriš, ŽK: 4:3, rozhodoval: Svetkovič, 90 divákov.
ZAMAROVCE: Fuksa – Minárik, B. Drienka (80. Chupáč), Fraňo (58. Švajka), T. Drienka, Majerský, D. Drienka, Mikušinec, Myslivec, Palman, Sedlár (23. Nemček). Tréner: J. Švajka.
ČACHTICE: Valovič – Rusnák, Mašán, Matyáš, Urban, Hlaváč, Novotný, Čavojský, Peterka (86. Trebatický), Ďuriš, Feranec. Tréner: T. Trebatický. TIBOR DRIENKA

Prečítajte si tiež: Trenčianske derby víťaza nepoznalo Čítajte

Očkov – Veľké Bierovce/ Opatovce 0:0
Za ideálneho futbalového počasia a na perfektne pripravenom teréne privítal Očkov húževnatého súpera z Veľkých Bieroviec/Opatoviec. Hostia začali aktívne, domácich hrou zaskočili. V 10. minúte sa rútil L.Breznický po pravej strane na brankára Trebatického, ale gólom sa nepresadil. Domáci stroskotávali na veľmi dobre hrajúcej organizovanej obrane hostí. Najviac hrozil domáci Hikel a Jurčo, ale strely išli nad, alebo ich brankár Barták s prehľadom kryl. Hostia v 20. minúte mohli otvoriť skóre, L. Breznický v skrumáži pred bránou trafil len domáceho Heráka, ktorý odvrátil loptu na roh. V 30. minúte skúšal centrovať domáci Špernoga, ale ani dorážka Pagáča gólom neskončila. V druhom polčase domáci poslali do hry strelca M. Ščepka, nakoľko chceli priniesť aktivitu smerom dopredu. V druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Najväčšiu šancu mal Svatík, krížnou prihrávku však nevyužil. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale obrana hostí to nedovolila. V závere ešte priamy kop od Hikela a hlavička M. Ščepka gólmi neskončila. Mohol rozhodnúť aj hosťujúci Zajaček, ale strelu z 25 metrov reflexívne vyrazil Trebatický. Vyrovnaný zápas sa tak skončil spravodlivou remízou, s prehľadom rozhodoval hlavný rozhodca Vido.
ŽK: 0:2, rozhodoval: Vido, 120 divákov.
OČKOV: Trebatický – Gažo, Mečiar, Ondrášek, Hikel, Herák, Pagáč, Jurčo, Borovský (67. J. Ščepko), Valo (46. M. Ščepko), Špernoga. Tréner: M. Lintner.
VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: Barták – M. Sivák, Mercek, Fabian, L. Breznický (73. Zajaček), Pavol Bulko (59. Horňák), T. Sivák, Svatík, Ondrášek, O. Breznický (87. Körös), Viršinský. Tréner: R. Kadák.

Načítavam video...

Turani – Kľúčové 2:0 (1:0)
Za ideálneho počasia sa na výbornom trávniku začal hrať futbal vysokej kvality. Mužstvá z čela tabuľky od úvodného hvizdu rozohrali zápas, ktorý bol veľmi kvalitný a atraktívny. Hostia od úvodu zaznačili ambície a snahu neprerušiť úspešnú sériu. Hrali zo zabezpečenej obrany s rýchlym prechodom do útoku. Domáci boli silní na lopte a v kombinácii sa viackrát nevyhli chybám, ktoré hostia riešili jednoduchým a hlavne rýchlym protiútokom. Už v 7. min šiel hosťujúci hráč sám na brankára, ale trafil iba tyč. Z následného útoku domáci nedotiahli kombináciu do gólu. Tlak však pokračoval a v 11. min Halabrín krížnou prízemnou strelou z 22 m otvoril skóre, keď sa lopta odrazila od pravej tyče. Hostia boli párkrát blízko vyrovnania. Po jednom z rohových kopov hlavičkovali do brvna. Druhý polčas už nebol taký futbalový, ale o to viac bojovný Napriek tomu nebola núdza o zaujímavé situácie a najmä šance na oboch stranách. Predsa len úspešnejší boli domáci, ktorí v 65. min po centri z pravej strany Štermenským z dorážky pridali na konečných 2:0. Aj keď hostia boli do konca zápasu aktívni a snažili sa zdramatizovať vývoj zápasu, mohol pridať tretí gól Buček. Hodový zápas napokon doviedli do zaslúženého víťazstva domáci. Rozhodca urobil zopár chýb. Zápas však zvládol a prispel k výbornému futbalovému predstaveniu.
góly: 11. Halabrín, 65. Štermenský, ŽK: 0:1, rozhodoval: Rigó, 100 divákov.
TURANI: Nečas – Žabka, Petrovič, Štermenský (78. Buček), Havlík, Šarudi, Kulíšek, Halabrín (72. Ťulák), Nikodem (86. Viskup), Kročian (78. Janček), Duga. Tréner: J. Duga.
KĽÚČOVÉ: Škuta – Kendera (46. Amrich), Vydrnák, M. Vavruš, Patka, D. Vavruš, Gajdošík, Papierník, Rajníček (85. Kulich), Kopačka, Štefánek (78. L. Vavruš). Tréner: M. Vavruš. ĽUBOMÍR HALABRÍN

Brestovec – Kočovce 3:1 (0:1)
Za krásneho slnečného počasia si prvú šancu vypracoval Mozolák, ktorý v ťažkej pozícii z päťky prekopol bránu po centri Obucha. Potom však domáci stratili pri rozohrávke na svojej polovici loptu, ktorej sa dostal Maraz a v dobrej pozícii nezaváhal – 0:1. Do polčasu sa do veľkej šance dostali hostia ešte dva razy, no Vido ich tentokrát vychytal. V druhom polčase si šance vytvárali už len domáci. Najskôr po rohu Kučeráka hlavičkoval tesne nad bránu Vrábeľ. Potom v trme-vrme domáci premárnili veľkú trojšancu, v ktorej závere od brvna odrazenú loptu zakončil Švancara tesne vedľa žrde Motolovej brány. V 73. min po prieniku Obucha z pravej strany vyrovnal hlavou Mozolák. O osem minút sa stredom obrany predral Farbák, prihral voľnému Mozolákovi, ktorý popri pravej nohe kočovského brankára poslal Brestovec do vedenia. V poslednej minúte po akcii striedajúcich hráčov našiel Luciak pred prázdnou bránou Večeřu, ktorý svojim premiérovým gólom spečatil víťazstvo domácich na 3:1. Hostia sa počas celého zápasu prejavili ako veľmi neslušné a nervózne mužstvo, keď bezdôvodne urážali hlavného rozhodcu a môžu byť radi, že obišli iba s jednou červenou kartou.
góly: 75. a 83. Mozolák, 90. Večeřa – 20. Maraz, ŽK: 0:7. ČK: 87. Brezuľa, rozhodoval: Kvasnica, 180 divákov.
BRESTOVEC: Vido – Vrábel, Mikolášek, Gálik (88. Luciak), Obuch, Gaža, Sládeček (39. Švancara), Mozolák, Bruško, Farbák (85. Večeřa), Kučerák. Tréner: D. Dubovský.
KOČOVCE: Motola – R. Sevald, Mihál, Majerník, Juriš, Hanáček, Gajdošík, L. Horčičák (65. Brezuľa), Roško, J. Horčičák, Maraz. Tréner: M. Bartovič. PETER NEMČEK

Opatová – Myjava B 2:6 (1:4)
V úvode stretnutia s hral opatrný futbal, hoci loptu mali viac na kopačkách hostia. Zaujala strela Strnátku, ktorá tesne minula bránu. Chvíľa hostí prišla v 16. min, keď sa presadil Viselka – 0:1. V 20. min po chybe brankára nemal problém zasunúť loptu do siete Oríšek. Hostia s postupom času mali loptu čoraz častejšie na kopačkách a domáci sa spoliehali len na ojedinelé protiútoky. V 31. min po hrubej chybe brankára sa hostia poľahky dočkali tretieho gólu, ktorého autorom bol Jastráb. Deštrukcia Opatovej pokračovala a na 0:4 upravil Drahoš. V 43. min sa dočkali aj domáci priaznivci, keď po chybe hosťujúcej obrany sa presadil Šlesár. V druhom polčase sa domáci hráči presadili už v úvode, keď sa v 48. min uviedol svojim druhým gólom Šlesár. V 60.min mal gól na kopačke Jastráb, ale jeho projektil mieril nad bránu. V rozpätí 63. až 66. min mali domáci tri šance, ktoré neskončili gólom. Naopak, hosťom to vyšlo aj po piaty raz, keď bol úspešný Drahoš. Hosťom to nestačilo, keď sa presadil Oríšek. Domáci pokračujú v nepresvedčivých výkonoch a je túžbou fanúšikov, že sa to zlepší.
góly: 43. a 48. Šlesár – 20. a 90. Oríšek, 16. M. Viselka, 31. Jastráb, 38. a 68. Drahoš, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Škultétyová, 100 divákov.
OPATOVÁ: Amrich (59. Mikoláško) – Kováčik, Bella, Panák, Poruban, Šlesár, Smolka (84. Sokol), Ferenčík, Kompas, Petruš, Škultéty. Tréner: M. Vitko.
MYJAVA B: Černák – Drahoš, Strnátka (46. Majerník), Konečný, Eliáš, Tomič, Bruško, Podmajerský (46. Manák), M. Viselka (74. Hodúl), Jastráb, Oríšek. Tréner: I. Pszota. ĽUBOMÍR LIŠKA

Tr. Jastrabie – Horná Súča 2:2 (1:0)
Zápas sa začal z oboch strán opatrne. V prvých minútach sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Hostia mali možnosť štandardnej situácie, no to mierilo vysoko nad bránu. V 27. min po štandardnej situácii hlavou zakončil Chrenko do tyče a odrazenú loptu poslal do siete M. Glasa. V 30. min hostia mohli vyrovnať, no domáci gólman loptu chytil do rúk. V 37. min narobila domácemu brankárovi problémy lopta z priameho kopu, no dokázal ju vyraziť na roh. Pred koncom prvého polčasu si Chrenko obhodil obrancu a šiel sám na brankára. Tiesnený zakončil, no Seriš loptu vykopol. Na začiatku druhého polčasu domáci zahrali roh na krátko a zakončenie M. Glasu skončilo na brvne. Vzápätí sa do zakončenia pretlačil Žák, no Seriš bol aj tento raz na svojom mieste. Neúnavný Žák z priameho kopu zvýšil utešenou strelou na 2:0 v 70. min. Domácich tento moment uspokojil, čo Hornosúčania využili na zníženie Š. Coníkom a tesne pred koncom aj vyrovnali z kopačky toho istého hráča. Hostia vyťažili z minima maximum.
góly: 27. M. Glasa, 70. Žák – 79. a 86. Coník, ŽK: 0:1, rozhodoval: Jaroš, 100 divákov.
TR. JASTRABIE: Cabala – M. Glasa, M. Fodrek, R. Glasa (74. Jánošík), Chrenko (68. Valko), Makyda (46. Bročko), Koreň, Žák, Šebáň, D. Fodrek (85. Praženec). Tréner: R. Pristach.
HORNÁ SÚČA: Seriš – Zemanovič, F. Bariš, Coník, Lukšo, Bartek (89. Mrázik), Blaho, Fabo, Guga, Repa, Ševčík (68. M. Bariš) MILAN FODREK

Bošáca – Ľuborča 1:2 (0:0)
Úvod zápasu patril hosťom, ktorí takmer 20 minút okupovali polovicu ihriska pred Svobodom, no vážne jeho bránu neohrozili. Hoci mali dobré pokusy, lopta lietala vedľa brány. V 20. min sa na druhej strane dostal oslávenec Martin Kozic, ale jeho strelu v poslednom momente jeden z obrancov vytesnil mimo. V 25. min šancu Ľuborče po strele Hasidla parádičkou vytesnil na roh Svoboda. Domácim sa nedarilo dotiahnuť akcie až do finálnej prihrávky. V 40. min hostia zahrávali rohový kop, po ktorom lopta spadla na brvno. Druhý polčas už bez vylúčeného Belka začali lepšie opäť hostia. Po rohovom kope sa pred bránou v 49. min zorientoval Bahno a otvoril skóre zápasu. V 61. min ani na dvakrát nedokázali domáci prestreliť obranný val hostí. V 65. min M. Zámečník z priameho kopu asi z 20 m nedal šancu Husárovi a nekompromisne vyrovnal. Od 70. min nervozita zintenzívnela na oboch stranách a pribúdali fauly. Obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 79. min chybu po nedorozumení obrancu s brankárom využil Naňák a jemnou hlavičkou opäť poslal hostí do vedenia. Ľuborča sa stiahla a Bošácu nepúšťala do vyložených šancí. Šťastnejší hostia si odviezli tri body.
góly: 65. Zámečník – 49. Bahno,79. Naňák, ŽK: 3:2, ČK: 88. Janega – 43. Belko, rozhodoval: M. Ježík, 100 divákov.
BOŠÁCA: Svoboda – Kostelan, Vavro, Brezovák, Janega, Ševčík, P. Ochodnický st., Zámečník, Kozic (62. Kusenda), P. Ochodnický ml., Samotný. Trénre: P. Ševčík.
ĽUBORČA: Husár – Bahno, Rajníček, Vavrúš, Dohnan (90. Gajdošík), Belko, Podkopčan, Mihalik, Machara, Naňák, Hasidlo (89. Patka). Tréner: K. Prno. MARIÁN KOPUNEC

Záblatie – Tr. Teplá 1:0 (1:0)
Domáci od začiatku nenechali nič na náhodu a s vervou sa pustili do súpera. Už počas prvých 5 min mali dve vyložené šance, no Čupalka sa pri nich vyznamenal. Postupne sa hra vyrovnala a súper technickou hrou začal preberať iniciatívu a mal niekoľko streleckých pokusov. Z nich dve pokryl domáci brankár. Hra v prvom polčase bola vyrovnaná a hostia hrozili z nebezpečných rohov. Domáci ich mali podobne kvalitné z centrov zo strán. V 38. min po prudko kopnutom rohovom kope si obranca Píža strelil nešťastný vlastný gól. Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie a pridali na dôraze. Vďaka tomu sa otvárali okienka pre rýchle krídla Záblatia, z čoho rezultovali štyri vyložené gólové akcie. Zápas bol vyrovnaný, no vzhľadom na počet vyložených šancí si Záblatie zaslúžilo tri body. V závere sa hostia snažili nakopávanými loptami vyrovnať, ale to sa im už nepodarilo. Hlavný rozhodca Nedbal predviedol objektívny výkon. Obaja gólmani boli najlepšími mužmi na ihrisku. Vyznamenal sa najmä Čupalka, keď vychytal šesť samostatných nájazdov.
góly: 38. vlastný (Piža), ŽK: 2:1, rozhodoval: Nedbal, 100 divákov.
ZÁBLATIE: Köszeghy – Kuzma, Krištof, Žabár, Šumaj (72. Ševčík), Urban (82. Minárik), Šťastný, Marček (80. Chorvát), Praženec, Paldauf, Šumichrast. Tréner: O. Šmelko.
TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Frohn, Adamčík, Gunár, Vojvodík, Kováč, Stupinský, Sýkora (51.Blaho), Piža, Dorica. Tréner: P. Ondrejik. FRANTIŠEK KORONCZI

1. Turani 12 8 1 3 28:23 25
2. Brestovec 12 8 0 4 34:31 24
3. Ľuborča 12 6 4 2 35:18 22
4. V. Bierovce/ Op. 12 5 5 2 31:16 20
5. Čachtice 12 6 2 4 33:24 20
6. Myjava B 12 6 2 4 24:17 20
7. Kľúčové 12 6 1 5 28:31 19
8. Záblatie 12 5 3 4 23:15 18