Na tvrdosť Brestovca doplatil ľuborčiansky strelec Trška

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Skúsený Pavol Kopačka (vľavo) priviedol Kľúčové ku trom bodom v zápase s Veľkými Bierovcami/Opatovcami. Skúsený Pavol Kopačka (vľavo) priviedol Kľúčové ku trom bodom v zápase s Veľkými Bierovcami/Opatovcami. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Bošáca – Zamarovce 1:2 (1:1)
Na prekvapenie mali v prvých minútach loptu na kopačkách viac hostia. Až v 8. min domáci kopali rohový kop, po ktorom nastala pred bránou Fuksu skrumáž. Hostia loptu odkopli do bezpečia. V 15. min si na ľahký center do šestnástky výborne vyskočil M. Zámečník a hlavičkou poslal domácich do vedenia. Tí sa však z neho dlho netešili. O tri minúty B. Drienka strelou k tyči vyrovnal. V ďalšom priebehu sa obaja gólmani predviedli dobrými zákrokmi. Hra Zamaroviec nepripomínala posledné mužstvo tabuľky. V 30. min sa do šance dostal Macejka, ale rozhodujúcu prihrávku na voľného spoluhráča pokazil. Potom iniciatívu prebrali domáci, ale ani hostia nenechávali obrane poriadne vydýchnuť. Druhý polčas veľmi nepripomínala dobrý futbal a pribúdali nepresnosti na oboch stranách. V 54. min sa po dlhom pase dostal do úniku Samotný, obišiel aj brankára, ale z rohu šestnástky netrafil opustenú bránu. V 66. min zahrával P. Kusenda priamy kop, M. Zámečník loptu tesne pred brankárom tečoval, no Fuksa bol na správnom mieste. V 70. min Berova bomba z 10 m letela nad bránu. V 72. min Samotného únik gól nepriniesol. Hostia sa pred bránu Bošáce dostávali sporadicky. V 81. min im vyšiel brejk a stret brankára s útočníkom ohodnotil hlavný rozhodca jedenástkou. Tú premenil na rozhodujúci gól T. Drienka. Záverečný tlak domácich vyrovnanie nepriniesol. Bošáca doplatila na množstvo nepremenených supergólových šancí najmä v druhom polčase.

góly: 15. Zámečník – 18. B. Drienka, 82. T. Drienka (11 m), ŽK: 2:2, rozhodoval: Király, 150 divákov.
BOŠÁCA: Svoboda – Kostelan, Kusenda, Brezovák, Bero, Ševčík, Zámečník, P. Ochodnický st., Kozic (77. Mihala), Macejka (71. P. Ochodnický ml.), R. Samotný. Tréner: P. Ševčík.
ZAMAROVCE: Fuksa – Minárik, B. Drienka, Fraňo, T. Drienka, Dankovič (90. Myslivec), Majerský, Sedlár, Palman, D. Drienka, Priehoda. Tréner: J. Švajka. MARIÁN KOPUNEC

Záblatie – Tr. Jastrabie 3:0 (0:0)
Od úvodu videli diváci svižný futbal. Hostia sa javili futbalovejším dojmom a mali viac z hry. V 20. min nastrelili žrď domácej brány. Záblatie hrozilo z brejkových situácii, tie však nedokázali zakončiť gólmi. Viazli im súhra a hostia boli v prvom dejstve lepším tímom. V druhom polčase otvorili domáci v 51. min skóre striedajúcim Paldaufom a chytili opraty zápasu pevne do rúk. Rýchle kontry z pravej strany domácich boli veľmi nebezpečné, no dobre organizovaný Jastrabčania ich vyriešili. V 60. min sa už hostia takmer radovali z gólu po závare v päťke, ale 20-ročný oslávenec Krištof vykopol loptu z bránkovej čiary. Následne rýchlou kombináciou po pravej strane a ten istý hráč, ktorý gól zachránil, na opačnej strane ihriska upravil na 2:0. Hostia nezložili zbrane a stále sa tlačili pred bránu. Začali riskovať a ich obrana bola otvorená. Domáci sa dostávali do nebezpečných brejkov. V 70. min šiel sám na brankára Paldauf, no Cabala zasiahol. V 78. min po ďalšom brejku domáci zvýšili na 3:0 Paldaufom. Záblatčania zápas takticky dohrali. Hostia pricestovali na zápas v oklieštenej zostave a bez náhradníkov. Výsledok je pre Jastrabie krutý, no domáci si snahou a túžbou po víťazstve tri body vybojovali zaslúžene.
góly: 51. a 78. Paldauf, 62. Krištof, hralo sa bez kariet, rozhodoval: ,100 divákov.
ZÁBLATIE: Köszeghy – Krištof, Žabár, Šumaj, Andrej Fraňo, Urban (62. Chorvát), Marček (71. Habánik), Šťastný, Praženec (78. Ševčík), Anton Fraňo (87. Minárik), Šumichrast (46. Paldauf). Tréner: O. Šmelko.
TR. JASTRABIE: Cabala – Koreň, M. Glasa, M. Fodrek, Žák, R. Glasa, Šebaň, Makyda, D. Fodrek, Jánošík, Bročko. Tréner: R. Pristach. MARCEL MERAVÝ

Tr. Teplá – Opatová 3:1 (1:0)
V susedskom derby boli domáci počas celého zápasu aktívnejším tímom, ale do vedenia sa dostali až tesne pred polčasovou prestávkou. Pokutový kop premenil na vedúci gól Tr. Teplej Adamčík. Po prestávke domáci pokračovali v dobrom výkone. V 63. min sa na 2:0 presadil Kováč. Záver zápasu priniesol drámu. V 82. min znížil na 2:1 Petruš. Hostia vycítili šancu a vrhli sily do útoku. Ich snahu utlmil tri minúty pred koncom Bukovčák, keď domácich upokojil a upravil na konečných 3:1.
góly: 40. Adamčík (11 m), 63. Kováč, 87. Bukovčák – 82. Petruš, ŽK: 1:2, rozhodoval: 100 divákov.
TR. TEPLÁ: Čupalka – Bukovčák, Adamčík, Píža, Blaho (68. Buček), Vojvodík (63. Dorica), Gunár, Balon, Hanták, Kováč, Sýkora. Tréner: P. Ondrejik.
OPATOVÁ: Mikoláško – Bella, Kováčik, Panák, Martinus, Poruban, Škultéty, Petruš, Ferenčík, Kompas, Smolka (67. Amrich). Tréner: M. Vitko.

Ľuborča – Brestovec 5:1 (2:1)
Zápas o 13.00 hod v nezmyselnom čase, keď veľa ľudí práve obeduje, sa podpísal na diváckej atmosfére 4. domáceho zápasu, v ktorom chcela Ľuborča doma konečne zabrať naplno. Predchádzajúce domáce zápasy sa skončili remízou. Ľuborča sa vedenia ujala v 11. min. Po zemi kopnutý roh preletel celou päťkou a Belko stihol sklzom upratať loptu do siete. Z hostí mal prvú dobrú šancu Vrábel. Po rohu hlavičkoval tesne vedľa. V 28. min hostia vyrovnali. Rýchly brejk zakončil Mozolák – 1:1. Domáci už o tri minúty opäť viedli, keď z krídla ušiel Naňák a krížnou strelou pridal druhý gól. Gólová poistka mohla prísť už o päť minút, no loptu ani na trikrát domáci nepretlačili do siete. Nervózny záver polčasu, v ktorom bola udelená aj červená karta, prerušila prestávka. Druhé dejstvo sa začalo pre Ľuborču výborne. Hneď po rozohrávke a prihrávkach na jeden dotyk skóroval Naňák. Tento gól domácich sčasti upokojill, no museli byť naďalej v strehu, lebo súper sa snažil znížiť. V 60. min vyslal tvrdú strelu z priameho kopu Sládeček, Husár ju reflexívne vyboxoval. V 63. min prenikol do pokutového územia Dohnan, bol faulovaný a následný pokutový kop premenil Naňák. O hosťoch z Brestovca šiel dobrý chýr o slušnom a fér mužstve, čo môžu domáci potvrdiť z predchádzajúcich konfrontácii, no v nedeľu boli ako z inej planéty. Množstvo súbojov nezmyselne dohrávali dávno po odohratí lopty, na čo doplatil strelec piateho gólu Trška, ktorému musela byť privolaná sanitka a podľa prvotných informácii záchranárov ide o zlomeninu členka. V zostávajúcom čase sa zápas už iba dohrával, hoci ešte boli možnosti na zmenu stavu. Domáci zaknihovali na vlastnom ihrisku prvé víťazstvo a treba povedať, že zaslúžene.
góly: 31., 46. a 64. Naňák (3. z 11 m), 11. Belko, 71. Trška – 28. Mozolák, ŽK: 1:4, ČK: 41. Vido, rozhodoval: Gago, 100 divákov.
ĽUBORČA: Husár – Bahno (86. Mikula), Ďuďák, Vavrúš, Dohnan (67. Podkopčan), Belko, Machara, Mihalik (85. Patka), Schwantner (66. Rajníček), Naňák, Trška (73. Hasidlo). Tréner: K. Prno.
BRESTOVEC: Vido – Vrábel (73. Večeřa), Mikolášek, Gálik, Vido, Obuch, Gaža (66. J. Nemček), Sládeček, Mozolák, Farbák, Kučerák (49. Švancara). Tréner: D. Dubovský. PETER SCHWANDTNER

Horná Súča – Turá Lúka 2:1 (2:0)
Na ťažkom teréne začali aktívnejšie hostia. V 4. min po chybe obrany hosťujúci hráč nastrelil brvno. O dve minúty na to domáci predviedli krásnu akciu. Bartek prihral A. Coníkovi a ten z 20 m nekompromisne prekonal Nečasa. V ďalších minútach sa hralo zo strany na stranu. Hornosúčania podnikali brejkové situácie a snažili sa ohrozovať bránu súpera. V 13. min Bartek šiel sám na brankára, no ten loptu vytlačil na roh. Následne dorážal loptu Repa, no Nečas opäť čaroval. Onedlho šancu Lukša vyrazil brankár na rohový kop. V 32. min sa hostia osmelili, no Seriš na bránkovej čiare zachránil. V 38. min zahrával priamy kop Machara a jeho centrovaná lopta našla hlavu Barteka, ktorý ju bezpečne dorazil do siete – 2:0. Hostia nezložili zbrane a v závere polčasu po zlom odkope zachraňoval na čiare pripravený Seriš. V 44. min to boli opäť hostia, ktorí poriadne preverili Seriša. Líder začal po prestávke aktívne. Horná Súča sa väčšinou iba bránila. V 55. min po centrovanej lopte skončila hlavička tesne nad bránou domácich. Nasledujúcich pätnásť minút sa hralo s minimom šancí. Až prišla 66. min a Turá Lúka v skrumáži dotlačila loptu do siete Nikodemom. Domáci sa zatiahli do obrany a nebezpeční hostia sa snažili vyrovnať. Ojedinelé brejky domácich neboli príliš úspešné. Hostia boli po prestávke lepším tímom, no domáca obrana stála na pevných nohách aj s výraznou podporou brankára. Turá Lúka si za predvedený výkon zaslúži pochvalu. Domáci podali obetavý výkon pri zachraňovaní nebezpečných šancí súpera.
góly: 6. A. Coník, 38. Bartek – 66. Nikodem, ŽK: 1:0, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.
HORNÁ SÚČA: Seriš – Bariš, Š. Coník, Lukšo (59. Zemanovič), Bartek (72. Ševčík), Dohnan, A. Coník (90. Kalík), Machara, Guga, Repa (41. Fabo), Blaho.
TURÁ LÚKA: Nečas – Petrovič, Štermenský, Havlík, Šarudi, Kulíšek, Halabrín, Nikodem, Ružička, Viskup (46. Buček), Duga. Tréner: J. Duga. BRANISLAV MRÁZIK

Myjava B – Očkov 1:0 (0:0)
Zápas sa odohral na umelej tráve v Myjave. Domáci nastúpili proti kvalitnému súperovi z Očkova. Od začiatku bolo vo vyrovnanom stretnutí jasné, že kto strelí úvodný gól, bude sa tešiť z troch bodov. Do prvej šance sa dostali hostia, z dobrej pozície trafili strelou spoza šestnástky žrď. Domáci následne mohli otvoriť skóre. Hlavička Drahoša mierila vedľa a Oríšek namiesto prihrávky pred prázdnu bránu volil strelu z uhla. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim. Častejšie držali loptu na kopačkách a kombinovali. Za svoju aktivitu boli odmenení v 57. min. Jánošíkova strela spoza šestnástky zapadla k bližšej tyči. Následne prebral iniciatívu do svojich rúk Očkov. Zahrával veľa štandardiek, no bez úspechu. S blížiacim sa záverom sa stupňovala nervozita. Na ňu doplatil Drahno, ktorý za rečnenie v priebehu jedinej minúty dostal dve žlté karty a bol vylúčený. Body napokon zostali doma, k čomu výborným výkonom prispel brankár Černák.
góly: 57. Jánošík, ŽK:0:2, ČK: 81. Drahno, rozhodoval:, 100 divákov.
MYJAVA B: Černák – Drahoš (78. Majerník), Jánošík (89. Pszota), J. Viselka, Čobrda, Eliáš, Tomič, M. Viselka (46. Manák), Oríšek, Majdlen, Hodúl (72. Konečný). Tréner: I. Pszota.
OČKOV: Trebatický – Gažo, Mečiar, Ondrášek, Drahno, Jurčo, Pagáč (72. Borovský), Hikel, Špernoga (77. Gašpar), M. Ščepko, Čechvala (46. Herák). Tréner: M. Lintner. IGOR PSZOTA

Kočovce – Čachtice 3:2 (2:1)
Hneď v 4. min sa na hranici šestnástky uvoľnil Martin Trebatický, ale brankár Motola jeho tvrdú strelu vyrazil. O dve minúty zahrávali hostia rohový kop. Na loptu najvyššie vyskočil Martin Trebatický a otvoril skóre zápasu – 0:1. V 26. min vybojoval loptu Gajdošík, prihral J. Horčičákovi a ten exportnou strelou z 20 m vyrovnal – 1:1. O minútu neskôr sa do šance dostal Roško, obstrelil Valoviča, ale lopta skončila tesne vedľa brány. V 30. min si loptu narazili Gajdošík s Roškom, ale ten už pred bránou nedokázal presne zakončiť. V 32. min si Novotný položil domáceho brankára, ale nezakončil presne. V 39. min potiahol Maraz loptu po pravej strane, prihral nabiehajúcemu Roškovi a ten vsietil gól na 2:1. V 50. min Roško potiahol loptu, snažil sa z hranice šestnástky prehodil Valoviča, no ten jeho úmysel vystihol. O minútu neskôr sa na päť ocitol Gajdošík. Loptu však dobre nespracoval a prestrelil. V 66. min zakombinoval L. Horčičák s Roškom, ale ten opäť mieril tesne vedľa. V týchto chvíľach mali domáci prevahu, ale bez gólovej koncovky. V 83. min našiel Hlaváč prihrávkou Ďuriša a ten vyrovnal na 2:2. V 90. min po chybe brankára hostí sa dôrazný Maraz dostal k lopte a už mu nezostávalo nič iné a uzavrieť skóre na konečných 3:2.
góly: 26. J. Horčičák, 39. Roško, 90. Maraz – 6. Martin Trebatický, 83. Ďuriš, ŽK: 1:4, ČK: 90. Tuka, rozhodoval: Nedbal , 100 divákov.
KOČOVCE: Motola – R. Sevald, Hanáček, Mihál, L. Horčičák, Gajdošík, Brezuľa (86. Majerník), Roško (90. Briška), J. Horčičák, Maraz, Juriš. Tréner: M. Bartovič.
ČACHTICE: Valovič – Martin Trebatický, Tuka, Rusnák, Mašán, Matyáš, Urban, Ďuriš, Hlaváč, Novotný (65. Čavojský), Miroslav Trebatický. Tréner: T. Trebatický. PETER GAJDOŠÍK

Kľúčové – V. Bierovce/ Opatovce 3:2 (1:1)
V bojovnom zápase pokrstilo Kľúčové víťazstvom. Boli to však hostia, ktorí boli v prvom polčase bojovnejším tímom a po chybe domácich stopérov šli do vedenia. Krížnou strelou nedal Škutovi v bráne šancu Peter Bulko. Domáci vyrovnali v 44. min. Po centrovanej lopte brankár Barták päsťou vrazil do Gajdošíka a bol nariadený pokutový kop. Penaltu s prehľadom premenil najlepší strelec súťaže Patka – 1:1. Druhý polčas nastúpili domáci v lepšom rozpoložení, čo bolo vidieť aj na ihrisku. Z niekoľkých centrov a brejkov sa im nepodarilo skórovať. Boli to hostia, ktorí po prestriedaní a oživení hry skórovali. Po rohu bol v skrumáži pohotový T. Sivák a hostia opäť viedli. Domáci sa nevzdávali a vrhli sily do útoku. Po peknej akcii, na ktorej začiatku bol brankár Škuta prihral D. Vavruš Patkovi a ten vyrovnal na 2:2. Následne prišlo niekoľko tvrdších zákrokov z oboch strán, no situáciu hlavný rozhodca s prehľadom zvládol. Rozhodnutie priniesla 83. min. Po priamom kope takmer od rohovej zástavky Verchola hlavou stanovil skóre stretnutia na 3:2. Kľúčové si za druhopolčasový výkon zaslúžilo všetky body.
góly: 44. a 74. Patka (1. z 11 m), 83. Verchola – 40. Peter Bulko, 69. T. Sivák, ŽK: 1:2, rozhodoval: Vaňo, 100 divákov.
KĽÚČOVÉ: Škuta – Kendera (69. L. Vavruš), Petrúšek, Papierník, Vydrnák (89. Kulich), M. Vavruš, Patka, Gajdošík, D. Vavruš, Kopačka, Verchola. Tréner: M. Vavruš.
V. BIEROVCE/OPATOVCE: Barták – M. Sivák, Žúži, Mercek, Pavol Bulko, Peter Bulko (51.L. Breznický), T. Sivák, Horňák (87. Zhaňač), Svatík (51. Zajaček), Ondrášek, Viršinský. Tréner: R. Kadák. TOMÁŠ VYDRNÁK